Kolejne ogłoszenia OFF Festival 2019!

Kolejne ogłoszenia Off Festival 2019
fot: materiały promocyjne

Jeden z najciekawszych polskich festiwali muzycznych zaprezentował kolejną partię zespołów, które wystąpią w Katowicach. Jak zawsze, OFF Festival zaskakuje eklektyzmem i jakością. Sprawdźcie to koniecznie!

OFF Festival 2019 odbędzie się, jak co roku, w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Organizatorzy mają w zwyczaju zaskakiwać zainteresowanych ciekawą muzyką. Nie inaczej będzie podczas nadchodzącej edycji. Pierwsze ogłoszenia koncertowe były bardzo ciekawe. Daughters, The Gaslamp Killer czy Perfect Son brzmią interesujące. Niedawno poznaliśmy kolejnych artystów, którzy staną na jednej z czterech (a może pięciu?) scen już w sierpniu.

Kolejne ogłoszenia Off Festival 2019 – co, gdzie, kiedy?

Co: Off Festival 2019
Gdzie: Katowice, Dolina Trzech Stawów
Kiedy: 02-04.08.2019
Bilety: przedsprzedaż, I pula – 290PLN
Kto zagra: Daughters, The Gaslamp Killer, The Comet Is Coming, Perfect Son, Boogarins, Lebanon Hanover, Bamba Pana & Makaveli, Aldous Harding, Neneh Cherry, Electric Wizard, Loyle Carner, Lotic: Endless Power, Phum Viphurit, Black Midi, SAMA’

Kolejne ogłoszenia Off Festival 2019 – zespoły
Aldous Harding

Piosenkarka pochodząca z Nowej Zelandii kończy nagrywać swój trzeci album. Możemy więc spodziewać się, że w Katowicach usłyszymy nie tylko wspaniały, stonowany i nastrojowy Party, ale również coś nowego. I niech nie zmyli was tytuł płyty wydanej w 2017 roku. Przy tych piosenkach się nie skacze lecz duma szukając odpowiedzi na najtrudniejsze pytania

Neneh Cherry

W latach dziewięćdziesiątych okupowała listy przebojów na całym świecie. Później zeszła ze sceny na niemal dwadzieścia lat! Wróciła. Jej głos nadal jest cudowny lecz zmieniła się jej muzyka. Doskonała obserwatorka i bezwzględny krytyk otaczającego nas świata, który (według artystki) zmierza w bardzo złym kierunku. Z resztą, sprawdźcie jej ostatni album. Broken Politics, nerwowy i mroczny album przyciągający uwagę słuchacza niezwykłym, na pierwszy rzut oka, spokojem.

Electric Wizard

Niekwestionowana legenda brytyjskiej sceny stoner/doom. Wychowankowie Black Sabbath. Będzie ciężko, powoli i mrocznie. A nad sceną uniesie się zielony dym. Jeśli potęga brzmienia nie rozsadzi Wam czaszek na samym początku, to zapewne zahipnotyzuje Was i niczym lunatycy, popędzicie pod scenę bujać głowami.

Loyle Carner

To niesamowite być raperem – mogę mieć ADHD i zarabiać pieniądze, nie każdy ma tyle szczęścia – zwierzył się Loyle Carner Guardianowi i nie żartował. Wcześniej uczył się żyć ze swoją przypadłością wspomagany terapią, teraz ukojenie znajduje w gotowaniu (jest tak świetnym kucharzem, że uczy innych) i muzyce. Na tym ostatnim polu idzie mu coraz lepiej – jego debiutancki album Yesterday’s Gone (2017) był nominowany do Mercury Prize, Brit Awards i nagród NME. W tym roku możemy się spodziewać nowych numerów Loyle’a oraz wizyty brytyjskiego rapera w Katowicach.

Lotic: Endless Power

Berlińczyk z wyboru. Urodzony w USA producent jest obecnie jednym z najbardziej oryginalnych reprezentantów współczesnej sceny klubowej. Po serii undergroundowych wydawnictw w tak cenionych labelach, jak Janus Berlin, #FEELINGS i Sci Fi & Fantasy, w 2018 roku producent zadebiutował pełnowymiarowym albumem Power, wydanym przez Tri Angle (m.in. The Haxan Cloak, Forest Sword). Płytą wciągającą i oryginalną, jak niewiele innych ubiegłorocznych albumów z elektroniką. Teraz Lotic: Endless Power przygotowuje specjalny show prezentujący ten materiał, we współpracy m.in. z artystą wizualnym Emmanuelem Biardem i projektantem mody Chazem Aracilem.

Phum Viphurit

Ma na koncie jeden album, pełen świetnych piosenek. Na Manchild spotykają się folkowe ballady, gorący soul i alternatywa. Z każdym dźwiękiem zjednuje sobie słuchaczy. Jest szczery i uroczy. Niewątpliwie na jego twórczość wpłynęło jego pochodzenie. Urodził się w Tajlandii, jednak wychowywał się w Nowej Zelandii.

Black Midi

Niewiele o nich wiadomo, poza tym, że są z Londynu i uważa się ich za jeden z najgorętszych składów koncertowych na Wyspach – co udowodnili m.in. urywając głowy publiczności na festiwalach The Great Escape, Eurosonic i SXSW. Takiego math/noise rocka potrzebowali wszyscy, którzy uparcie twierdzą, że gitary jeszcze nie umarły, tak wspaniale tego, co progresywne z tym, co punkowe nie zderzał nikt od czasów This Heat.

SAMA’

Kto gra techno w Palestynie? Przede wszystkim Sama Abdulhadi – DJ-ka, producentka i promotorka – która od ponad dekady organizuje w Ramallah noce z tą muzyką. Jej imię i zarazem pseudonim artystyczny to po arabsku niebo. Rzeczywiście, wygląda na to, że niebiosa sprzyjają jej aktywności, bo SAMA’ z powodzeniem występuje m.in. w Wielkiej Brytanii, Egipcie i Paryżu, równocześnie pracując nad nowymi autorskimi produkcjami.

 

Informacje o zespołach: materiały promocyjne

Maciej Juraszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here