OFF Festival 2019 i kolejne zespoły – cz. 2

off festival 2019
fot. oficjalny FB festiwalu

W ubiegłym tygodniu szef OFF Festival, Artur Rojek, ogłosił aż jedenastu wykonawców mających zagrać w Katowicach. Poznaliśmy już pierwszą szóstkę. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałą piątką.

Każde ogłoszenie dotyczące OFF Festival zawsze wywołuje emocje. Jednym one odpowiadają, innym niekoniecznie. Muzyka jest eklektyczna i dla większości uczestników jest to największy atut imprezy. Jedni lubią metal, inni techno, a pewne jest to, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zazwyczaj jednak największą frajdę mają muzyczni eksploratorzy, którzy jadą na OFF Festival nie dla głównych gwiazd, tylko po to, by poznać jak najwięcej ciekawych artystów. Bez względu na gatunek jaki prezentują lub ich popularność. Zeszły rok nie jest wyjątkiem od tej reguły.

OFF Festival 2019 – co, gdzie, kiedy?

Co: Off Festival 2019
Gdzie: Katowice, Dolina Trzech Stawów
Kiedy: 02-04.08.2019
Bilety: przedsprzedaż, I pula – 290PLN
Kto zagra: Daughters, The Gaslamp Killer, The Comet Is Coming, Perfect Son, Boogarins, Lebanon Hanover, Bamba Pana & MakaveliAldous Harding, Neneh Cherry, Electric Wizard, Loyle Carner, Lotic: Endless Power, Phum Viphurit, Black Midi, SAMA’, Suede, Dezerter, Trio Jazzowe Marcina Maseckiego, Superorganism, The Body, OM, IC3PEAK, slowthai, Durand Jones & The Indications, Jakuzi, Emerald

OFF Festival 2019 – zespoły

IC3PEAK

Jeśli rosyjskie władze zwracają uwagę na jakąś grupę muzyczną, to powinniście wiedzieć, że jest coś na rzeczy. Podobnie sprawa ma się z duetem IC3PEAK. Swoją sztukę nazywają audiowizualnym terrorem i mają sporo racji. Nie tylko ich muzyka jest niezwykle ciekawa. To właśnie teledyski wpadły w oko tamtejszym organom ścigania. Odwoływanie koncertów, zastraszanie właścicieli klubów, zatrzymania muzyków. Na szczęście twórcy IC3PEAK to odważni ludzie i dalej brną do przodu ze swoim mrocznym i egzotycznym miksem, który przyciąga ludzi jak czarna dziura.

slowthai

Dziś jest uważany za rapowy głos brytyjskiej ulicy. Kiedy zaczynał, porównywano go do The Streets i Sleaford Mods, do początków grime. Grime się zmonetyzował, po The Streets słuch zaginął, a Sleaford Mods, to już starzy goście z własnymi problemami. Podsumowaniem działalności slowthai niech będzie komentarz pod jednym z klipów na YouTube: nikt inny nie ma tekstów, które tak potrafią uchwycić lęki niższej klasy w Wielkiej Brytanii. Typ jest mesjaszem, który nie rzuca się w oczy…

Durand Jones & The Indications

Zostać godnym następcą Marvina Gaye czy Gila Scotta Herona to sprawa ciężka, jednak nie niemożliwa i być może już wkrótce świat usłyszy kogoś takiego. Daleko idące wnioski? Możliwe, jednak warto zainteresować się osobą Duranda Jonesa. Zaczynał w chórach gospel, w Luizjanie. Następnie, na uniwersytecie w Indianie zebrał fenomenalny zespół, The Indications i nagrał wspaniały debiut. Po jego wydaniu został okrzyknięty największą nadzieją amerykańskiego soulu. Muzycy nie spoczęli na laurach i nagrali kolejny krążek, którego premiera już niedługo.

Jakuzi

Debiutem udowodnili, że turecki underground żyje. Zapowiadany na kwiecień następca ma udowodnić, że jest w naprawdę dobrej formie. Jakuzi to chwytliwe, pełne rozmachu refreny, stworzone do chóralnych śpiewów pod sceną, post punkowa zadziorność i mrok cold wave.

Emerald

Jej miksy znane są wszystkim, którzy starają się być na bieżąco z tym, co słychać w londyńskich klubach. Jej specjalność to UK funk, house, 2-step i garage. Bywalcy OFFa widzieli ją również w zeszłym roku. To ona rozświetliła występ M.I.A.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o