Kolejne nowości OFF Festival 2019

OFF Festival 2019 - kolejni artyści
fot. oficjalny FB imprezy

Ósmy dzień kwietnia przyniósł nam kolejne ogłoszenia z obozu katowickiej imprezy. Jest eklektycznie i artystycznie. Jest klimatycznie i imprezowo. Oczywiście arcyciekawie. Sprawdźcie kolejne nowości OFF Festival 2019!

Jak zawsze, gdy pojawiają się świeże ogłoszenia zespołów, które wystąpią w Dolinie Trzech Stawów, pojawiają się różne głosy. Jedni podskakują z radości widząc ulubione zespoły. Inni cieszą się, sprawdzając artystów zupełnie niszowych. Pojawia się również krytyka. Jedno jest jednak pewne, wieści o tym festiwalu nie przechodzą bez echa! Jeśli więc i Wwy jesteście zainteresowani nadchodzącym wydarzeniem, koniecznie czytajcie dalej.

Nowości OFF Festival 2019 – co, gdzie, kiedy?

Co: Off Festival 2019
Gdzie: Katowice, Dolina Trzech Stawów
Kiedy: 02-04.08.2019
Bilety: przedsprzedaż, I pula – 290PLN
Kto zagra: Daughters, The Gaslamp Killer, The Comet Is Coming, Perfect Son, Boogarins, Lebanon Hanover, Bamba Pana & MakaveliAldous Harding, Neneh Cherry, Electric Wizard, Loyle Carner, Lotic: Endless Power, Phum Viphurit, Black Midi, SAMA’Suede, Dezerter, Trio Jazzowe Marcina Maseckiego, Superorganism, The Body, OM, IC3PEAK, slowthai, Durand Jones & The Indications, Jakuzi, Emerald, Jarvis Cocker, Pablopavo i Ludziki, EABS feat. Tenderlonious, Hania Rani, Honey Dijon, Soccer Mommy, P. Unity

Nowości OFF Festival 2019 – zespoły

Jarvis Cocker introducing JARV IS

Człowiek – legenda. Jeden z najważniejszych muzyków brytyjskiej sceny lat dziewięćdziesiątych. Lider grupy Pulp, autor albumów solowych. Niezwykle wszechstronny artysta, a przy okazji świetny prezenter BBC6. Na OFF Festival przyjeżdża ze swoim najnowszym projektem – JARV IS, którego koncerty na Wyspach zostały przyjęte bardzo entuzjastycznie.

Pablopavo i Ludziki Z Naprawdę Dużym Zespołem

Ostatnio częściej można go spotkać na festiwalach literackich niż na koncertach. Jednak zarzut zaniedbywania muzyki jest kompletnie nietrafiony. Cały czas nagrywa i wydaje muzykę. W różnych składach, konfiguracjach, gatunkach. Do tego często udziela się na wydawnictwach innych artystów. Ubiegłoroczny Marginal został przyjęty bardzo ciepło, ale czy zostanie odegrany w całości podczas festiwalowego występu? Przekonamy się w sierpniu.

EABS fest. Tenderlonious

Wrocławska ekipa Marka Pędziwiatra to zespół inspirujący i odważny. Electro Acoustic Beat Sessions fascynuje zarówno jazzmanów, jak i raperów. Lawirują między gatunkami z jednej strony ukazując piękno muzyki, z drugiej jednak szukając artystycznego guza. W 2017 roku zmierzyli się z dziedzictwem Krzysztofa Komedy. Na albumie Slavic Spirits  starają się uchwycić słowiańskiego ducha. Na OFF Festival będzie okazja sprawdzić, jak to wychodzi na żywo. A pomoże im znakomity, londyński instrumentalista, Tenderlonious, wyposażony w saksofon sopranowy oraz flet!

Hania Rani

Hanna Raniszewska, pianistka, kompozytorka, aranżerka. Nie boi się wyzwań, a w muzyce niestraszna jej żadna estetyka. Komponuje dla teatru, współpracuje z Misią Furtak, jest częścią duetu Tęskno. Tylko gdzie jej solowe dokonania? Na fenomenalnym i absolutnie pięknym albumie Esja. Słyszycie tam Islandię?

Honey Dijon

Producentka i DJ działająca w Nowym Jorku i Berlinie. Eklektyczna i odważna. W jej tanecznych setach, oprócz muzyki klubowej, znajdziemy wpływy soul i R&B.

Soccer Mommy

Podobno jej idolkami są Taylor Swift i Avril Lavigne? Być może, jednak nie usłyszymy tego w muzyce, którą prezentuje. Wystarczy wkręcić się w Clean i wszystko stanie się jasne. Piękne, szczere i energiczne piosenki. KEXP wie, co dobre, Artur Rojek również.

P. Unity

Warszawski projekt, w którego skład wchodzi aż 10 osób! Wybuchowa mieszanka inspiracji, osobowości oraz cudownych pomysłów. Pulsująca sekcja dęta tworzy wspaniały podkład pod dęciaki, gitary i klawisze. Do tego świetne wokalizy i mnóstwo pozytywnej, słonecznej energii. Całość to osadzona w funkowym klimacie mikstura wpływów czarnej muzyki. Mamy tu więc niewyczerpane pokłady jazzu, solidny funk, który jest fundamentem, elementy muzyki soul, echa gospel oraz sporą dawkę rapu.

Maciek Juraszek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o