Wybuchowa para, kłamstwa i broń | Niebezpieczna gra

Niebezpieczna gra

Szaleństwo niejedno ma imię… Emilia Wituszyńska debiutuje z wielkim przytupem. Jej Niebezpieczna gra wciąga w zwariowany świat w zatrważającym tempie, dzięki czemu dostarcza czytelnikowi mnóstwo rozrywki z romansem w roli głównej!

Lektura z pazurem

Fabuła skupia się wokół Weroniki Kardasz – jednej z najlepszych warszawskich policjantek, która w dramatycznych okolicznościach straciła partnera na służbie. Choć od nieszczęśliwego wydarzenia minęło już sporo czasu, kobieta nie potrafi stanąć na nogi. Stacza się i w rezultacie staje się cieniem samej siebie. Jej pozorna egzystencja trwałaby jeszcze długo, gdyby szef siłą nie przydzieliłby jej nowego zadania (swoją drogą, bardzo uwłaczającego). A było nim chronienie znanego aktora Przemysława Reja – zarozumialca i jednocześnie jedynego świadka w sprawie morderstwa niedoszłego premiera. Chociaż autorka posługuje się schematem starym jak świat, łącząc ze sobą wybuchową parę, to jednak chemia wytwarzająca się między nimi jest przekonująca. Ona, charakterna przedstawicielka płci pięknej, z którą lepiej nie zadzierać; on, przystojniak z ego większym niż ustawa przewiduje. Powołanie do życia tej dwójki sprawia, że Niebezpieczna gra jest lekturą z pazurem, z mnóstwem zwrotów akcji.

Główni bohaterowie

Największym atutem Niebezpiecznej gry są ciekawie zarysowane postacie. Od początku książki wiemy, jakim człowiekiem była Weronika i co wpłynęło na jej zmianę. Życie Kardasz obróciło się o 180 stopni w momencie poznania Reja. Jego tajemniczość i swobodne podejście do wszystkiego zaintrygowały Weronikę. Dla dobra sprawy, oboje musieli schować dumę do kieszeni i potulnie udawać zakochanych, by policjantka mogła całodobowo ochraniać podopiecznego. Z czasem kobieta odkryła, że Rej ma więcej za uszami, niż mogłoby się to początkowo wydawać, a jego sekrety sprawiają, że ich bezpieczeństwo wisi na włosku.

Niebezpieczna gra

Emilia Wituszyńska umiejętnie prowadzi narrację, proporcjonalnie dawkując czytelnika poszczególnymi puzzlami informacji. Akcja trzyma w napięciu, a my intensywnie kibicujemy głównym bohaterom, czekając na rozwój wydarzeń. Niebezpieczna gra to powieść, którą zdecydowanie polubią miłośniczki pióra Pauliny Świst. Całość została utrzymana w podobnym klimacie, przez co ciężko jest się od niej oderwać. Tym samym dobra zabawa na jeden wieczór – gwarantowana!


Dowiedz się również więcej o Remigiuszu Mrozie

Czy Remigiusz Mróz powinien pisać sci-fi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here