15 października 2022 roku w Poznaniu odbył się premierowy koncert projektu Obywatele Republiki.
Po pozytywnym i entuzjastycznym przyjęciu widowni Obywatele Republiki ruszyli w trasę. Legendy polskiej sceny muzycznej Zbigniew Krzywański (z projektem Czarno-Białe Ślady) i Leszek Biolik znów zagrają na jednej scenie i zaprezentują piosenki z repertuaru swojego dawnego zespołu pod nazwą Republika. Zaśpiewają wyjątkowi wokaliści i wokalistki: Renata Przemyk, Julia Pietrucha, Michał Wiraszko, Piotr Rogucki i Błażej Król oraz inni goście specjalni, a akompaniować będą muzycy formacji Elements. Trasa odbyła się w miastach, takich jak Kraków, Warszawa, Wrocław i Grodzisk Mazowiecki.
Ostatnie majowe koncerty
- 19.05.2023 – Szczecin, Amfiteatr Teatr Letni im. Heleny Majdaniec w Szczecinie | wystąpią: Renata Przemyk, Błażej Król, Piotr Rogucki, Julia Pietrucha, Michał Wiraszko
- 20.05.2023 – Opole, NCPP | wystąpią: Renata Przemyk, Błażej Król, Piotr Rogucki, Julia Pietrucha, Michał Wiraszko, Kuba Badach

![Trivium roznieśli Progresję! [relacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/maxresdefault-202-218x150.jpg)
![Trzy oblicza elektroniki na Malta Festival: The Blaze, HAAi i Worakls [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/The-Blaze-Haai-Worakls-fot.-Natalia-Nazar-18-218x150.jpg)
![Trzy muzyczne światy, jeden wieczór. MARO, Devendra Banhart i Benjamin Clementine na Malta Festivalu [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/MARO-Devendra-Banhart-i-Benjamin-Clementine-Piesn-nocy-letniej.-Peszek-i-Wasik-graja-Kochanowskiego-fot.-Natalia-Nazar-29-218x150.jpg)