Artyści – Błażej Król i Quebonafide – połączyli siły, by w Przyszedłem tu… zderzyć alternatywne i urbanowe brzmienia.
Przyszedłem tu… to pierwszy singiel Błażeja Króla po rozpoczętej w tym roku współpracy z wytwórnią Sony Music. Stanowi on jednocześnie mocny powrót po kilkumiesięcznej przerwie i zapowiada się na kolejny hit artysty. Za produkcję muzyczną odpowiada sam Błażej, którego w warstwie instrumentalnej wsparła żona – Iwona. Masterem utworu zajął się Rafał Smoleń, którego portfolio obejmuje współprace z wieloma polskimi gwiazdami. Nowy singiel to również nowy etap w twórczości Króla i zmiana pseudonimu scenicznego. Znany dotychczas jako Król artysta połączył siły z topowym twórcą muzyki hiphopowej – Quebonafide – by wspólnie stworzyć międzygatunkowy utwór łączący alternatywę i rap. Jest to tym samym pierwszy utwór Quebonafide, ukazujący się już po ogłoszonym przez rapera zakończeniu twórczości solowej, którą zamknął Refren trochę jak Lana Del Rey. W melancholijnym singlu, opisującym drogę artysty na szczyt, możemy poznać mieszankę emocji obu wykonawców i usłyszeć o ich rozterkach związanych z karierą muzyczną.

![Barry Stock (Three Days Grace): Jesteśmy na scenie od lat i mamy się dobrze [wywiad]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/Summer-Punch-Festival-piatek-fot.-Natalia-Nazar-115-218x150.jpg)

![Kochanowski zabrzmiał na nowo. Maria Peszek i Bartek Wąsik na Malta Festival [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/Piesn-nocy-letniej.-Peszek-i-Wasik-graja-Kochanowskiego-fot.-Natalia-Nazar-07-218x150.jpg)