Obscura pochwaliła się nowym line-upem

Obscura pochwaliła się nowym line-upem
fot. Facebook kapeli

Jakiś czas temu w niemieckiej Obscurze doszło do ogromnego trzęsienia ziemi. Lider zespołu, Steffen Kummerer, poinformował bowiem bez żadnej zapowiedzi, że wszyscy inni członkowie zespołu opuścili kapelę! Po praktycznie półtora miesiąca od tego zdarzenia, Obscura pochwalić może się już nowym line-upem. I jak się okazuje, jest w nim kilka niespodzianek…

Do zespołu wróciło bowiem dwóch muzyków, którzy już wcześniej występowali w Obscurze! Mowa tu o basiście Jeroenie Thesselingu (w zespole był w latach 2007-2011) oraz gitarzyście Christianie Muenznerze (okres 2008-2014). Nowy skład kapeli dopełnił dodatkowo perkusista David Diepold znany między innymi z takich grup jak Cognizance, Gice Em Blood czy chociażby Monument of Misantrophy.  Odświeżony line-up zespołu już podczas lata bieżącego roku ma zamiar zacząć nagrywanie szóstego albumu studyjnego Obscury. Na chwilę obecną dyskografię kapeli zamyka wydany w 2018 roku krążek Diluvium.

Byli członkowie Obscury w nowym projekcie

Warto także wspomnieć, że byli członkowie zespołu, gitarzysta Rafael Trujillo, basista Linus Klausenitzer i perkusista Sebastian Lanser poinformowali, że wspólnymi siłami założyli nowy projekt o nazwie Obsidious i rozpoczęli już pracę nad premierowymi kompozycjami. Przypomnijmy, że wszyscy wyżej wymienieni muzycy odeszli z Obscury z powodów różnic artystycznych, które zaszły pomiędzy nimi, a frontmanem zespołu.

Obscura – kim są?

Obscura to niemiecki zespół wykonujący na co dzień mieszankę technicznego death metalu z progresywnym metalem. Kapela funkcjonuje na rynku muzycznym od 2002 roku i na chwilę obecną pochwalić może się pięcioma pełnoprawnymi wydawnictwami płytowymi. Warto dodać, że przez osiemnaście lat funkcjonowania na scenie, przez Obscurę przetoczyło się wielu uznanych na scenie metalowej muzyków, przykładowo Steve Di Giorgio, Hannes Grossmann, Linus Klausenitzer czy chociażby Jacob Schmidt.