Nowy singiel od supergrupy Hookers & Blow

Nowy singiel od supergrupy Hookers & Blow
fot. Strona zespołu

Na początku zeszłego roku, supergrupa Hookers & Blow poinformowała, że rozpoczyna nagrywanie swojego debiutanckiego krążka. Po roku oczekiwania nareszcie zapoznać możemy się z pierwszymi efektami pracy zespołu. Kapela udostępniła niedawno pierwszy singiel pochodzący z ostatnich sesji nagraniowych!

Hookers & Blow na pierwszy singiel wybrali cover utworu Rocks Off – oryginalnie wykonywanego przez The Rolling Stones. Jeśli wybór „cudzego” utworu na singiel Was dziwi, to już spieszę z wytłumaczeniami – debiutancki album H&B zawierać będzie bowiem przeróbki ulubionych utworów członków grupy! O tworzonym aktualnie albumie, w jednym z niedawnych wywiadów gitarzysta zespołu, Alex Grossi, wypowiedział się, że:

„Od kilku lat byliśmy pytani o możliwość nagrania płyty. Nie miało to jednak żadnego sensu, aż do teraz. Znaleźliśmy obecnie perfekcyjną wytwórnie, której drużyna ma “to coś”! Zdecydowaliśmy, że wejdziemy w ten projekt i obecnie nagrywamy w studiu kilkanaście naszych ulubionych coverów. Zaprosiliśmy do tego kilku ciekawych gości i wszyscy czerpiemy z tego radość.

Wydawnictwo ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku za pośrednictwem wytwórni Golden Robot Records.

Hookers & Blow – kilka słów o kapeli

Hookers & Blow to amerykańska supergrupa, której początki datuje się na 2004 rok. Trzon grupy stanowią Dizzy Reed z Guns N’ Roses (klawisze i wokal), oraz Alex Grossi z Quiet Riot (gitara). Grossi o początkach kapeli opowiedział kiedyś portalowi muzycznemu Buzz w następujący sposób:

„H&B jako projekt zaczęło się tak właściwie 15 lat temu, gdy poznałem Dizzy’ego w hollywoodzkim „The Catclub”. Przeprowadziłem się akurat do miasta i miałem już zaplanowanych kilka koncertów w Hartford. Spytałem się Dizza, czy nie chciałby ze mną pograć. Powiedziałem mu, że moglibyśmy razem zagrać kilka coverów.  W ciągu 15 lat zbudowaliśmy pełnoprawny i dający profesjonalne koncerty coverband praktycznie z niczego.

Na przestrzeni lat, przez zespół przetoczyło się multum różnych muzyków, jednak od bieżącego roku kapela działa w stałym składzie. Oprócz Dizzy’ego i Alexa znaleźć możemy w nim jeszcze perkusistę Johnnego Kelly’ego (znany min. z Type O Negative),  basistę Robbiego Crane’a (muzyk Black Star Riders) i wokalistkę Nadję Reed.