Guns N’ Roses odwołują wszystkie tegoroczne letnie koncerty

Guns N' Roses odwołują wszystkie tegoroczne letnie koncerty
fot. Facebook Gunsów, Katarina Beznova

Panująca obecnie pandemia koronawirusa kontynuuje zbieranie swojego żniwa w branży koncertowej – tym razem swoje plany zmienić musieli Guns N’ Roses. Zespół został bowiem zmuszony do anulowania wszystkich zaplanowanych na tegoroczne lato koncertów.

4 lipca bieżącego roku, Guns N’ Roses planowali wrócić do Stanów Zjednoczonych, by kontynuować swoją światową trasę koncertową. Jak się jednak okazało,  amerykańskie koncerty podzieliły los europejskich występów i w związku z zagrożeniem epidemiologicznym zostały na chwilę obecną odwołane. W specjalnym oświadczeniu, zespół poinformował bowiem, że:

“Nasza trasa koncertowa po Ameryce Północnej zostaje przełożona w związku ze wszelkimi światowymi obostrzeniami. Podzielimy się z Wami zaktualizowaną rozpiską koncertów, gdy tylko ustalimy nowe daty. Dziękujemy bardzo za Waszą wyrozumiałość w tych trudnych czasach i mamy nadzieję zobaczyć się z Wami w najbliższej przyszłości!”

Na pocieszenie, grupa postanowiła udostępnić niedawno profesjonalne nagranie kilku piosenek z jednego ze swoich zeszłorocznych koncertów:

Guns N’ Roses w Polsce

Przypomnieć warto, że 17 czerwca, po dwóch latach nieobecności, Guns N’ Roses powrócić planowali także i do Polski. Zespół miał bowiem tego dnia wystąpić na warszawskim Stadionie Narodowym. Na chwilę obecną niewiadomym pozostaje los polskiego koncertu. Grupa podzieliła się bowiem jakiś czas temu informacją, że pracuje nad przełożeniem dat wszystkich europejskich występów. Od tego czasu nie otrzymaliśmy jednak żadnych konkretów. Pozostało mieć zatem nadzieję, że kapela da radę porozumieć się także i z polskimi organizatorami i z biegiem czasu poznamy nową datę warszawskiego koncertu.