Supergrupa Hookers & Blow zapowiada album!

Supegrupa Hookers & Blow zapowiada debiutancki album!
Fot: Eddie Trunk.com
Członkowie między innymi Guns N’ Roses, Quiet Riot i Type O Negative na jednej płycie? I to w dodatku z coverami? Supergrupa Hookers & Blow zapowiada swój debiutancki album!

Hookers & Blow to amerykańska supergrupa, której początki datuje się na 2004 rok. Trzon grupy stanowią Dizzy Reed z Guns N’ Roses (klawisze i wokal), oraz Alex Grossi z Quiet Riot (gitara). Grossi o początkach kapeli opowiedział kiedyś portalowi muzycznemu Buzz w następujący sposób:

“H &B jako projekt zaczęło się tak właściwie 15 lat temu, gdy poznałem Dizzy’ego w hollywoodzkim “The Catclub”. Przeprowadziłem się akurat do miasta i miałem już zaplanowanych kilka koncertów w Hartford. Spytałem się Dizza, czy nie chciałby ze mną pograć. Powiedziałem mu, że moglibyśmy razem zagrać kilka coverów.  W ciągu 15 lat zbudowaliśmy pełnoprawny i dający profesjonalne koncerty coverband praktycznie z niczego.

Obecnie w składzie zespołu oprócz Dizzy’ego i Alexa znaleźć możemy także Johnnego Kellyego na perkusji (znany z występów w Type O Negative), Robbiego Crane’a  na basie (basista Black Star Riders) oraz Dona Jamiesona, który czasami występuje na wokalu. (komik popularny między innymi dzięki prowadzeniu programu That Metal Show) Z grupą występuje także czasami Todd Kerns (obecny basista koncertowy Slasha) i Mike Dupke (były perkusista W.A.S.P). Przyznać trzeba, że personalnie kapela robi naprawdę duże wrażenie!

Supergrupa Hookers & Blow- album na horyzoncie!

O najnowszych planach grupy Hookers & Blow opowiedział niedawno gitarzysta grupy Alex Grossi. Muzyk w wywiadzie z portalem Bravewords.com oznajmił, że:

“Od kilku lat byliśmy pytani o możliwość nagrania płyty. Nie miało to jednak żadnego sensu, aż do teraz. Znaleźliśmy obecnie perfekcyjną wytwórnie, której drużyna ma “to coś”! Zdecydowaliśmy, że wejdziemy w ten projekt i obecnie nagrywamy w studiu kilka naszych ulubionych coverów. Zaprosiliśmy do tego kilku ciekawych gości i wszyscy czerpiemy z tego radość.

Poniżej sprawdzić możecie jak grupa poradziła sobie na żywo z jednym z gunsowych utworów:

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o