Flower – gra twórców Journey debiutuje na PC

Flower

Bez wielkich zapowiedzi, bez hucznej kampanii marketingowej – Flower trafia na PC. Jest to nietypowa gra-doświadczenie, za którą odpowiadają twórcy Journey.

Na komputery osobiste trafiła właśnie gra studia thatgamecompany – Flower. Jest to produkcja wydana początkowo w 2009 roku tylko na PlayStation 3, która zyskała uznanie wśród graczy, a także zdobyła kilka nagród za swój niepowtarzalny klimat. W tytule tej wcielamy się w… wiatr, który gna płatki kwiatów po polanach. Naszym zadaniem jest zebrać ich jak najwięcej.

Nie jest to produkcja zręcznościowa, zagmatwana gra logiczna, albo dynamiczna gra akcji. To zwyczajne, relaksacyjne doznanie, które ma oderwać gracza na kilka miłych chwil. Deweloper odpowiedzialny za grę stworzył później także takie produkcje, jak uznane i piękne Journey.

Gry thatgamecompany, dotychczas dostępne jedynie na konsolach Sony zaczynają powoli odwiedzać komputerowe podwórko. Zapowiedź z końca zeszłego roku, że na komputerach osobistych pojawi się Journey była zaskakująca. Tym bardziej, że gra stanowić będzie ekskluzyw dla Epic Games Store. W przeciwieństwie do opowieści o podróżniku, Flower ukazał się na Steamie, GOGu i Epic Games w cenie około 25 zł.

Zamierzacie kupić niewielką grę, jaką jest Flower? A może ograliście ją już wcześniej i nie czujecie potrzeby wracać na piękne polany? Dajcie nam znać w komentarzach.

Wspomniane Journey stanowi jedną z najbardziej wzruszających gier według naszych redaktorów. Jeśli chcecie poznać resztę wyciskającego łzy zestawienia to zapraszamy Was do materiału.

Płakałem, jak grałem – najbardziej wzruszające gry według redaktorów KM

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o