Nils Molin – Dynazty, Amaranthe i Kiss

Nils Molin – wokalista i autor tekstów obchodzi dzisiaj (18 października) 32. urodziny. Wszystkiego najlepszego!

Nils Johan Molin urodził się 18 października 1988 roku w Kilafors (Szwecja).

Nils w Dynazty

Od 2008 roku jest wokalistą i autorem tekstów w zespole Dynazty, który wykonuje power metal. Wraz z nimi nagrał 7 albumów: Bring the Thunder, Knock You Down, Sultans Of Sin, Renatus, Titanic Mass, Firesign i The Dark Delight.

Co ciekawe, Dynazty w składzie: John Berg, Rob Love Magnusson, George Härnsten Egg i Joel Fox Apelgren znaleźli Nilsa poprzez serwis MySpace. Wcześniej grupa występowała z kilkoma wokalistami, ale to Nils gra w zespole najdłużej.

Jeśli chodzi o teksty Dynazty, Nils czerpie inspiracje z życia swojego, innych ludzi i „życia w ogóle”.

Nils w Amaranthe

Od 2017 roku jest trzecim wokalistą zespołu Amaranthe. Wydał z nimi 2 albumy: Helix i Manifest. Warto jednak zaznaczyć, że Nils nie bierze udziału w pisaniu tekstów Amaranthe – tym zajmuje się głównie Olof Mörck (gitarzysta). Swoje trzy grosze dokładają także Henrik Englund i Elize Ryd (wokaliści).

Pomysł na siebie

Pomysł na karierę muzyczną pojawił się, kiedy był jeszcze dzieckiem. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie zespołu Dynazty:

„Na początku mojego życia bardzo polubiłem dźwięk gitar elektrycznych, kiedy usłyszałem taką w telewizji, po prostu nie mogłem się uspokoić. Kupiłem swój pierwszy album Kiss w wieku 9 lat i od tego czasu moje życie się zmieniło.

Grałem na gitarze przez wiele lat, ale jako nastolatek odkryłem, że mam silny głos. Odłożyłem gitarę i postanowiłem śpiewać. Śpiewanie, występowanie i pisanie muzyki to moje życie od zawsze”.

Nils chodził do liceum muzycznego. Jednak, jak sam twierdzi, jeśli chodzi o muzykę rockową, to jest piosenkarzem-samoukiem.

W 2014 roku Nils wystąpił gościnnie na płycie Perseverance zespołu Stamina.

Hobby Nilsa

Poza muzyką, Nils kocha filmy, seriale i piłkę nożną. Ale jak sam twierdzi, ma za mało czasu, żeby je wszystkie pielęgnować.

Amaranthe Polska

Nils wraz z Amaranthe pojawi się w Polsce w 2021 roku. Grupa wraz z Beyond The Black zagra 4 maja w warszawskim klubie Progresja.