Ashley Purdy zapowiada debiutancką Epkę!

Ashley Purdy zapowiada debiutancką Epkę! Premiera jeszcze w tym roku!

Początki kariery Asha

Ashley Purdy urodził się w Bell County w Teksasie i był wychowywany przez dziadków. W późniejszym okresie przeprowadził się do Berger w stanie Missouri. Mając 18 lat, wyjechał do Miasta Aniołów, aby zostać grafikiem, muzykiem i piosenkarzem. Założył 3 zespoły – Orgasm, Children of the Beast (zespół ku czci Mötley Crüe) oraz Stolen Hearts.

Ashley i Black Veil Brides

W 2009 roku Ashley dołączył do Black Veil Brides jako basista. Nagrał z nimi 5 albumów: We Stitch These Wounds, Set The World On Fire, Wretched&Divine: The Story of the Wild Ones, Black Veil Brides  IV i Vale. Pojawił się także na Epce Rebels, wydanej w 2013 roku.

W listopadzie ubiegłego roku drogi Asha i BVB rozeszły się. Do grupy dołączył Lonny Eagleton, a Purdy rozpoczął karierę solową. Od tamtej pory ukazały się 4 kawałki Asha: Nowhere, Happy birthday, King for a Day i Zero. Jednak to nie te piosenki pojawią się na debiutanckiej Epce Purdy’ego.

Ciekawostki o Ashu

Poza muzyką Ashley zajmuje się także modą. W 2013 roku założył markę odzieżową Ashley Fashion Inc.

Pierwszą inspiracją Purdy’ego był Michael Jackson. Ponadto, Ashley inspiruje się Kiss i wspomnianymi już Mötley Crüe.

Piosenka Nowhere odnosi się do trudnego okresu w życiu Purdy’ego, kiedy zmarli jego dziadkowie, a on sam borykał się z załamaniem nerwowym i próbami samobójczymi. Happy birthday ukazała się w dniu urodzin muzyka, o tej samej godzinie, o której Ash przyszedł na świat.

W 2012 roku muzyk został nominowany do nagrody magazynu Kerrang! w kategorii Kerrang! Award for Hottest Male 2012.

Fandom Asha ma 3 nazwy: Purdy Girls (dotyczy jedynie dziewczyn), Outlaw Fans i Purdy Posse. To drugie wzięło się od tatuażu muzyka – Purdy ma wytatuowane na brzuchu słowo Outlaw (ang. wygnaniec, banita).

Debiutancka Epka Ashley Purdy’ego

Tego chyba nikt się nie spodziewał! Ashley Purdy zapowiedział na swoim Instagramie debiutancką Epkę – NashVillain. Ukaże się ona w Halloween – 31 października.

Znana jest już okładka i tracklista NashVillain:

  1. Don’t Think Twice

2. Outlaw Man

3. Won’t Take Me Alive

4. Long Haired Country Boy

5. Turn the Page