Black Veil Brides 2021: Nowe daty koncertów

Znamy już nowe daty koncertów Black Veil Brides w Polsce!

Black Veil Brides to amerykański zespół wykonujący szeroko pojętą muzykę rockową. Powstał w 2005 roku z inicjatywy wokalisty Andy’ego Biersacka. Debiutancki album We Stitch These Wounds formacja zarejestrowała w składzie: Andy Biersack na wokalu, Ashley Purdy na basie, Jake Pitts oraz Jinxx na gitarach oraz Sandra Alvarenga za perkusją. Jednak już w 2011 roku Sandra opuściła grupę, a nowym perkusistą BVB został Christian CC Coma. Później kapela nagrała jeszcze 4 płyty – Set The Word On Fire, Wretched&Divine: The Story Of The Wild Ones, Black Veil Brides IV oraz Vale. Po STWOF grupa wydała jeszcze EPkę Rebels z singlem Coffin i dwoma coverami – Rebel Yell Billy’ego Idola oraz Unholy grupy Kiss.

Zmiana składu

Jesienią 2019 roku grupa rozstała się z basistą Ashley’em Purdym, który rozpoczął karierę solową. Szeregi BVB zasilił Lonny Eagleton, z którym Amerykanie nagrali dwie piosenki – The Vengeance oraz Saints of the Blood. Zespół pracuje obecnie nad reedycją debiutanckiego albumu We Stitch These Wounds. Natomiast kilka dni temu panowie opublikowali cover Bruce’a Springsteena – American Skin. Jest to głos zespołu w sprawie obecnych zamieszek w USA związanych ze śmiercią George’a Floyda.

Black Veil Brides w Polsce

Jak na razie BVB zawitali do naszego kraju już 3 razy – 14 czerwca 2012 roku zagrali w warszawskiej Proximie. W poznańskim klubie Eskulap mieli zagrać 17 czerwca 2013 roku, jednak z powodu choroby przełożono imprezę na 2 grudnia tego samego roku. Ostatnim razem Black Veil Brides zagrali w warszawskiej Progresji 25 marca 2015 roku.

Black Veil Brides mieli pojawić się w naszym kraju 9 czerwca. Jednak z powodu zagrożenia epidemiologicznego koncert się nie odbył. Teraz podano nową datę warszawskiego koncertu – 17 czerwca 2021, który odbędzie się w klubie Progresja. Jednak to nie wszystko – BVB przyjadą 16 czerwca do Centrum Koncertowego A2 we Wrocławiu. Oznacza to nie jeden, a dwa koncerty kapeli w naszym kraju! Jako support zaprezentują się Cemetery Sun. Bilety na poprzedni termin zachowują ważność, jednak nie można ich wymienić na wrocławski koncert.