Nicki Minaj wycofuje się z show-biznesu

Jak zapowiedziała na swoich social mediach, Nicki Minaj wycofuje się z show biznesu i chce skupić na rodzinie. Czy to prawda?

Emerytura

W ostatnim czasie raperka ogłosiła na swoim koncie na Twitterze, że przechodzi na muzyczną emeryturę. Chce poświęcić się domowi i skupić na życiu prywatnym. Fani nie ukrywają zaskoczenia. Część z nich uważa, że Minaj chce zaszokować publiczność, aby potem nieoczekiwanie wydać nowy materiał.

Nicki Minaj

Nicki Minaj, a właściwie Onika Tanya Maraj (ur. 8 grudnia 1982 r. w Trynidadzie i Tobago), znana też jako Nicki Minaj, amerykańska raperka, wokalistka, autorka tekstów piosenek, modelka i aktorka. Artystka urodzona w Saint James i wychowana w dzielnicy Queens w Nowym Jorku w stanie Nowy Jork. Zdobyła większe uznanie wydając od 2007 do 2009 roku mixtape’y, a później podpisując kontrakt z wytwórnią Young Money Entertainment w 2009 roku.

Debiutancki i drugi studyjny album Minaj, Pink Friday z 2010 roku, oraz Pink Friday: Roman Reloaded z 2012 roku, zdobyły szczyty list w USA, oraz były promowane przez główne single, Super Bass i Starships, które zostały kolejno wydane. W 2010 roku, raperka została pierwszą solową, żeńską artystką mającą siedem singli równocześnie notowanych na liście Billboard Hot 100. Jej trzeci, studyjny album, The Pinkprint wydany w 2014 roku, był promowany przez główny singiel, Anaconda, który osiągnął swoją najwyższą pozycję na amerykańskiej liście Billboardu, miejsce drugie, jako jej najwyżej notowany singiel. Artystka zadebiutowała jako aktorka w 2012 roku podkładając głos Steffie w filmie Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów, kontynuując na komedii Inna kobieta z 2014 roku oraz Barbershop 3: The Next Cut z 2016 roku. W 2013 roku została jurorką dwunastej edycji amerykańskiego Idola.

 

Minaj została pierwszą artystką dodaną do listy MTV’s Annual Hottest MC List, a według gazety New York Times uważana jest za „najbardziej wpływową raperkę na świecie”. W 2016 roku została wpisana na listę stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie stworzonej przez magazyn Time. Jej styl rapowania składa się z szybkiego flowu oraz zamieniania się w swoje alter ego, mające inny styl życia, albo styl mowy, tj. gwara brytyjska, tzw. cockney. Wcześniej w swojej karierze Minaj była znana z zakładania kolorowych ubrań i peruk. Jest czwartym artystą oraz pierwszą artystką mającą największą liczbę wejść do notowania Billboard Hot 100. Przez całą karierę, raperka zdobyła dziesięć nominacji do nagrody Grammy, wygrała sześć statuetek American Music Awards, jedenaście statuetek BET Awards, pięć statuetek MTV Video Music Awards, cztery statuetki Billboard Music Awards oraz otrzymała nagrodę na gali Billboard Women In Music. Została też twarzą znanych marek, jak MAC Cosmetics, Pepsi czy Adidas. Do dziś sprzedała ponad 20 mln singli na świecie jako solistka, 60 mln jako gość i 5 mln albumów.

Ariana Grande odwołuje koncerty i pozywa sieć Forever 21