MADOX świętuje 30 urodziny wypuszczając singiel #EMOJI

fot. materiały prasowe

Madox od początku swojej artystycznej działalności wyróżniał się niezwykłą oryginalnością zarówno jeśli chodzi o twórczość, jak i wizerunek.

Zaskakująca polskojęzyczna wersja utworu One More Shot

We wrześniu u Madoxa padają okrągłe rocznice. Dzisiaj Artysta kończy 30 lat, a 10 lat temu debiutował w 2 edycji Mam Talent. Z tej okazji w sieci pojawił się singiel i klip do utworu #EMOJI, który jest polską re-edycją utworu One More Shot. Polski tekst napisała postać, ukrywająca się pod pseudonimem “POLACK”. #EMOJI to pierwszy utwór, do którego artysta nie napisał własnego tekstu:

Ze względu na to, że o uczuciach z łatwością przychodzi mi śpiewanie po francusku i angielsku, tym razem poprosiłem o pomoc osobę, która pisze z niesamowitą lekkością o emocjach w naszym ojczystym języku. “#EMOJI” to prezent dla fanów z okazji moich urodzin oraz podziękowanie za to, że wspierają mnie od czasów mojego debiutu w “Mam Talent“.

fot. Patrycja Kotecka
fot. Patrycja Kotecka
#EMOJI niezwykle wpada w ucho

#EMOJI, mimo lekkiego tekstu i wesołej melodii, porusza temat samotności w sieci:

dzięki technologii mamy świat na wyciągnięcie ręki. Odnoszę jednak wrażenie, że momentami stajemy się od niej uzależnieni i zbyt często wymieniamy ludzkie emocje na poczet pisania o nich na komunikatorach i nadużywamy mot-ikonek. Chciałbym abyśmy częściej wychodzili ze swojego wirtualnego świata i po ludzku spotykali się, aby przeżyć coś wyjątkowego w realu.

fot. P. Kowalski
fot. P. Kowalski


Klip do #EMOJI to wycinek wspomnień artysty. W vertical video możemy zobaczyć kulisy z programu Śpiewajmy Razem! All Together Now, w którym Madox zasiadał przez dwa sezony jako juror, niepublikowane materiały prywatne i koncertowe. W video do utworu gościnnie pojawiają się znajomi i bliscy Madoxa m.in. Ramona Rey, Saszan, Aga Osak, Ola Szwed, Piotr Smoleński i wielu innych. W tym tygodniu mają się również ukazać remixy do utworu. Na drugą połowę września zaplanowana jest premiera długo wyczekiwanego przez fanów singla Artysty pt. S.E.X.

Obejrzyj najnowszy klip, znajdź inspiracje na okładce singla i zobacz jak Madox zmieniał się przez ostatnią dekadę.

Na koniec…

Madox to jeden z takich artystów, który fantastycznie bawi się różnymi formami sztuki i doskonale miesza je ze sobą. Wielu uważało, że ukrywa się za wizerunkiem dość określonym i kobiecym. Kiedy ściął włosy ponownie zaskoczył wiele osób, które doszukiwało się w tym drugiego dna, często niepotrzebnie. Zachęcam do zgłębienia twórczości Madoxa, bo to niezwykle utalentowany chłopak o wspaniałym, delikatnym i niezwykle subtelnym głosem.

Utworu można posłuchać również w serwisach streamingowych.