Warszawskie Targi Książki 2018 [zapowiedź]

Już 17 maja 2018 roku na PGE Narodowy rozpoczną się 9. Warszawskie Targi Książki, które potrwają cztery dni. Będzie to największe międzynarodowe wydarzenie z tej branży w Polsce.

PROGRAM 

Wszyscy, którzy kochają czytać, będą mieli niepowtarzalną okazję do zdobycia autografów ulubionych autorów, zapoznania się w jednym miejscu z ofertą wydawców ze świata i z całej Polski, zakupu książek i uczestniczenia w wyjątkowych wydarzeniach. Z czytelnikami podczas czterech majowych dni na PGE Narodowym spotka się około 1000 twórców. Na odwiedzających czeka też niezwykle bogata oferta – 1500 pozycji programowych: spotkań z autorami, debat, konferencji, warsztatów, lekcji literatury i historii, atrakcji dla dzieci, wydarzeń artystyczno-literackich, nagród literackich i branżowych, konkursów i wystaw.

Szczegółowy program z podziałem na dni znajdziecie tu: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/program-2018

TERMINY

17 maja (czwartek) – 10:00-18:00

18 maja (piątek) – 10:00-19:00

19 maja (sobota) – 10:00-19:00

20 maja (niedziela) – 10:00-17:00

Uroczyste otwarcie 9. Warszawskich Targów Książki i 12. Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA odbędzie się 17 maja o godz. 12:00 na Scenie Głównej.

BILETY

Bilety dostępne będą w kasach targowych w dniach i godzinach otwarcia Targów. Obecnie trwa przedsprzedaż biletów na Warszawskie Targi Książki na stronie internetowej twojbilet24.pl.

WYSTAWCY 

W tegorocznej edycji WTK weźmie udział blisko 800 wystawców z 32 krajów: Afganistanu, Argentyny, Austrii, Bangladeszu, Belgii, Białorusi, Brazylii, Bułgarii, Chile, Chin oraz Tajwanu, Chorwacji, Czech, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Irlandii, Korei Południowej, Kostaryki, Litwy, Niemiec, Peru, Polski, Rosji, Rumunii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Listę wystawców znajdziecie tu: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/wystawcy

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI – TEMAT GŁÓWNY WARSZAWSKICH TARGÓW KSIĄŻKI 

W roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości szczególne miejsce w programie zajmie tematyka powiązana z tym wydarzeniem. Będzie można zobaczyć, jak Polska zmieniła się przez ostatnie 100 lat m.in. w sferze kultury, języka i literatury. Na Targach będzie też miało miejsce wiele spotkań wokół premier książek związanych z rocznicą.

STREFY 

Nowością na WTK będą strefy tematyczne poświęcone literaturze kryminalnej i fantastycznej, a także popkulturze i tematyce górskiej. W strefach tych będą się odbywały spotkania z autorami, prelekcje i warsztaty.

STREFA KRYMINALNA

W strefie kryminalnej zagoszczą m.in.: Katarzyna Bonda, Remigiusz Mróz, Katarzyna Puzyńska, Wojciech Chmielarz, Vincent V. Severski, Tomasz Sekielski, Olga Rudnicka, Aneta Jadowska, Ryszard Ćwirlej, Grzegorz Kalinowski, Marta Guzowska oraz Chris Carter i Graham Masterton.

Szczegółowy program znajdziecie tu: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/strefa-kryminalu

STREFA FANTASTYKI

W strefie fantastyki będzie można spotkać się z ponad 30 autorami, wziąć udział w kilkunastu dyskusjach i spotkaniach tematycznych. Będzie też można zdobyć autografy. Wśród gości m.in.: Anna Kańtoch, Anna Brzezińska Jakub Ćwiek, Robert M. Wegner, Andrzej Pilipiuk, Rafał Kosik, Aneta Jadowska, Marta Kisiel-Małecka, Tomasz Kołodziejczak, Marcin Mortka, Ewa Białołęcka, Marta Krajewska oraz Alwyn Hamilton i Peadar Ó Guilin.

Szczegółowy program znajdziecie tu: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/strefa-fantastyki

STREFA KULTURY GÓRSKIEJ

Wśród gości strefy kultury górskiej będą m.in.: Krzysztof Wielicki, Aleksander Lwow, Bartek Andrzejewski, Weronika Górska, Monika Witkowska, Anna Kamińska, Anna Czerwińska, Leszek Cichy, Danuta Piotrowska, Anna Milewska, Jerzy Natkański, Marcin Tomaszewski. Na miłośników gór będą też czekały aktywności przygotowane przez Tatrzański Park Narodowy. Gościem specjalnym strefy będzie Denis Urubko.

Szczegółowy program znajdziecie tu: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/strefa-gorska

STREFA POPKULTURY

W strefie popkultury odbędzie się m.in. spotkanie z twórcami nowego polskiego filmu 53 Wojny, z twórcami filmu Czuwaj, z twórcami filmu Dywizjon 303, panel o filmowym uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Program: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/strefa-popkultury

1000 TWÓRCÓW 

Targi, jak co roku, będą niepowtarzalną okazją do spotkań z najbardziej lubianymi, znanymi i nagradzanymi twórcami literatury polskiej i światowej wszystkich gatunków, tłumaczami, ilustratorami i ludźmi świata kultury.

Wśród gości targów znaleźli się m.in.: Orhan Pamuk, Fernando Aramburu, Olga Tokarczuk, Adam Zagajewski, Tomas Venclova, Agata Tuszyńska, Józef Hen, Eustachy Rylski, Szczepan Twardoch, Zyta Rudzka, Agnieszka Wolny-Hamkało, Krzysztof Varga, Marcin Wroński, Ignacy Karpowicz, Paweł Sołtys, Łukasz Orbitowski, Jakub Żulczyk, Sylwia Chutnik, Anna Kańtoch, Natalia Fiedorczuk, Cezary Łazarewicz, Paweł Smoleński, Jacek Hugo-Bader, Artur Domosławski, Beata Chomątowska, Anna Kamińska, prof. Jerzy Bralczyk, Marcin Wicha, Zygmunt Miłoszewski, Mariusz Czubaj, Ryszard Ćwirlej, Jakub Małecki, Anna Brzezińska, Sławomir Koper, Sylwia Zientek, Agnieszka Stabro, Beata de Robien, Ałbena Grabowska, Małgorzata Kalicińska, Janusz Leon Wiśniewski, Katarzyna Enerlich, Katarzyna Berenika Miszczuk, Elżbieta Dzikowska, Michał Piedziewicz, Martyna Wojciechowska, Adam Wajrak, Andrzej Kruszewicz, a także: Józef Wilkoń, Edward Lutczyn, Andrzej Mleczko, Henryk Sawka, Magdalena Zawadzka, Jacek Cygan, Maria Szabłowska, Jacek Gmoch, Dariusz Dziekanowski, Krzysztof Baranowski i Aleksander Doba.

Pełną listę autorów znajdziecie tu: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/autorzy-alfabetycznie

AKCJE CZYTELNICZE

KSIĄŻKA ZA KSIĄŻKĘ

17 maja 2018 roku ruszy kolejna edycja akcji Publio.pl i Warszawskich Targów Książki – Książka za Książkę. Wszyscy, którzy będą chcieli zrobić porządki na półkach, mogą przynieść swoje książki na stoisko Publio.pl (50/D9) w dniach 17-20 maja. Za każde 5 oddanych egzemplarzy Publio podaruje uczestnikom kupon z kodem umożliwiającym pobranie za darmo dowolnego e-booka ze specjalnie przygotowanej puli tytułów. Będą one dostępne podczas Targów i po zakończeniu imprezy, do 31 maja 2018 r. Wszystkie książki, które Publio.pl zbierze przez cztery dni trwania akcji, trafią jak co roku do Biblioteki Narodowej.

Z PÓŁKI NA PÓŁKĘ 

A w sobotę Z półki na półkę, czyli wielka wymiana książek – niepowtarzalna okazja, by przeczytane już książki przynieść na Targi i wymienić na książki przyniesione przez innych czytelników oraz na nowości wydawnictw.

PROGRAM W TWOIM TELEFONIE

Dla wszystkich, którzy chcą w łatwy i przyjemny sposób przygotować się do wizyty na Targach, przygotowano aplikację Warszawskie Targi Książki 2018. Wystarczy pobrać ją w sklepie App Store lub Google Play, by  mieć ciągły dostęp do listy wystawców oraz programu WTK i stworzyć swój plan dnia na Targach.

MEET POINT

W tym roku po raz pierwszy Warszawskim Targom Książki będzie towarzyszyło w weekend (19 i 20 maja) nowe wydarzenie – Meet Point na płycie PGE Narodowego. Meet Point to dwa dni pełne niezapomnianych spotkań z gwiazdami Internetu, widowiskowych rozgrywek e-sportowych i wielu dodatkowych atrakcji. Scena na płycie stadionu zapełni się programem skierowanym głównie do  młodych odbiorców, a  gośćmi będą znani i lubiani Youtuberzy oraz gwiazdy e-sportu, nie zabraknie też akcentów literackich.

Bilety i szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.meetpoint.waw.pl.

Materiały prasowe.