The I-Land | nowy serial Netflixa w stylu Zagubionych

The I-Land
fot. YouTube

Netflix wypuścił zwiastun zapowiadający swój kolejny serial. Już niebawem będziemy mogli obejrzeć The I-Land – serial, który swoją tematyką przypomina kultowych już Zagubionych. Co można powiedzieć o tej produkcji po zwiastunie?

The I-Land opowiada o grupie 10 osób, którzy znajdują się na tajemniczej wyspie

W zwiastunie The I-Land mamy pokazane osoby, które w dziwnych okolicznościach znalazły się na bezludnej wyspie. Nie pamiętają nic z przeszłości, co mogłoby im pomóc. Nie wiedzą nawet, jak znaleźli się w tym osobliwym miejscu. Przeczuwają najgorsze. Czują, że to miejsce może ich zabić. Postanawiają więc spróbować wydostać się z wyspy i wrócić do domów. Jednak nie będzie to takie proste. Okazuje się, że to nie oni sami o sobie decydują. Ten świat jest inny. Niebezpieczny i brutalny. Bez wątpienia czeka nas niezapomniana historia!

Fabuła przypomina świat z Igrzysk Śmierci

Okazuje się, że porzucenie na bezludnej wyspie garstki wybranych jest symulacją. Jej twórcy siedzą przed ekranami i sterują światem za pomocą komputerów. Zrobili z przetrwania zwykłą grę. Jednak jeśli umrzesz na wyspie, czyli w symulacji, umierasz również w prawdziwym życiu. Każda ich decyzja jest dokładnie przemyślana, ponieważ wybory wybrańców określają następne wyzwania stawiane przez tajemniczy świat. Istotnie jest to analogiczna sytuacja jaką mieliśmy przedstawioną w serii książek oraz filmów o Katniss Everdeen oraz o zasadach panujących w Panem.

W obsadzie serialu znajdą się tacy aktorzy jak: Kate Bosworth (Zanim się obudzę, Zaginiona), Natalie Martinez (Death Race: Wyścig śmierci), Alex Pettyfer (Jestem numerem cztery, Magic Mike, Miłość bez końca) czy Kyle Schmid.

Można więc powiedzieć, że The I-Land będzie połączeniem Zagubionych oraz Igrzysk Śmierci. Niewątpliwie będzie to ciekawa premiera, która datuje się na 14 września!