Poznaj zwyciężczynie konkursu na najlepsze wykonanie “The Hanging Tree”

James Newton Howard: 30 lat hollywoodzkiej muzyki. Konkurs na najlepsze wykonanie The Hanging Tree

Niemal dwa miesiące temu pisaliśmy o konkursie ogłoszonym przez Jamesa Newtona Howarda. Kompozytor wybrał dwie zwyciężczynie, które  podczas jego koncertów zaśpiewają piosenkę The Hanging Tree

James Newton Howard, ogłaszając koncerty w Polsce, zainicjował konkurs wokalny. Nagrodą główną jest występ podczas koncertu i zaśpiewanie piosenki The Hanging Tree Igrzysk Śmierci. 

James Howard szuka talentów! Zaśpiewaj podczas pierwszego w Polsce koncertu kompozytora

Do konkursu zgłosiło się niemal 200 dziewcząt. Spośród nich zostały wyłonione dwie: Michalina Olszewska z Koszalina i Agata Babiarz z Nowej Soli. Jak mówi sam kompozytor:

Bardzo ekscytuje mnie moment, kiedy zasiadam do przesłuchania przesłanych nagrań. W Polsce było ich naprawdę sporo. Ostatecznie, po wielu dniach namysłu, zdecydowałem się na współpracę z dwiema bardzo zdolnymi wokalistkami. Myślę, że współpraca z nimi będzie ciekawym doświadczeniem, a dla nich szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności przed dużą publicznością.

Michalina Olszewska

Moja mama znalazła artykuł w gazecie zatytułowany ,,Szukają nowej Jennifer Lawrence” i przyniosła mi do przeczytania. Od jakiegoś czasu szukam nowych, ciekawych projektów muzycznych, a to wydało mi się oryginalne i warte uwagi. Zgłosiłam się, ponieważ to niepowtarzalna szansa, żeby wystąpić z kompozytorem światowej klasy na jednej scenie. – wyjaśnia Michalina. Wysłała swoje nagranie i po kilku tygodniach nadeszła odpowiedź: trochę trudno uwierzyć, że mając jakieś pół procenta szansy, jednak się udało. Ale to oczywiście niezwykle pozytywne zaskoczenie i lekcja, że zawsze trzeba wierzyć w swoje szanse i nie bać się wyciągnąć ręki po niemożliwe. – dopowiada Michalina. Zwycięstwo jest dla mnie dużym wyróżnieniem i swego rodzaju drogowskazem mówiącym o tym, że to co robię ma sens i znajduje uznanie nawet u takiej legendy muzyki filmowej jaką jest James Newton Howard. To przede wszystkim motywacja do dalszego rozwoju, bo jeśli się chce i próbuje, to prędzej czy później po prostu wychodzi.

Zaśpiewa "The Hanging Tree" w Warszawie
Michalina Olszewska

Agata Babiarz

Nie sądziłam, że uda mi się cokolwiek osiągnąć, ale coś skłoniło mnie do poszukania dalszych informacji na ten temat. W końcu poprosiłam przyjaciółkę o pomoc przy nagraniu i w ostatnim momencie się zgłosiłam – mówi Agata. Werdykt, który został ogłoszony drogą mailową przyjęła z niedowierzaniem: dopiero, kiedy zadzwoniłam do organizatorki, i ona powiedziała mi, że naprawdę wygrałam, zaczęło do mnie docierać, jak ogromną szansę dostałam. To bardzo budujące, wiedzieć, że spośród dwustu na pewno zdolnych i chętnych osób, ktoś zauważył mnie. – dodaje Agata. Postrzegam swoje zwycięstwo jako duże wyróżnienie, ale też odpowiedzialność.

Wykona piosenke "The Haning Tree" podczas koncertu w Krakowie
Agata Babiarz

30 lat hollywoodzkiej muzyki. Pierwszy w Polsce koncert Jamesa Newtona Howarda

Kompozytor skomponował muzykę do takich kinowych hitów jak: Igrzyska śmierci, Pretty Woman, Mroczny Rycerz, King Kong, Szósty zmysł, czy Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. W listopadzie po raz pierwszy wystąpi w Polsce w ramach trasy 30 lat hollywoodzkiej muzyki. Na scenie będzie mu towarzyszyć Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna oraz dwie wokalistki z Polski.

30 lat hollywoodzkiej muzyki. James Newton Howard w Polsce

 

26 listopada | TAURON Arena Kraków

27 listopada | Hala Torwar, Warszawa

Bilety do nabycia na www.eventim.pl i w autoryzowanych punktach sprzedaży.
Więcej informacji: www.jvsgroup.pl / facebook.com (JVS Group PL)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here