Sons Of Apollo zapowiadają zimowe tournée

fot. Facebook grupy

Członkowie amerykańskiej supergrupy Sons Of Apollo ostatnimi czasy wiodą dość aktywne życie zawodowe. Grupa niedawno wypuściła na rynek swoje debiutanckie koncertowe wydawnictwo, tworzy materiał na nową płytę, a do tego zapowiedziała trasę koncertową, w którą wyruszy już na początku przyszłego roku.

Grupa Sons Of Apollo w swoją zimową trasę wyruszy 24 stycznia 2020. Tournée otworzy koncert w hali Glass House umiejscowionej w Kalifornii. Kapela będzie w trasie do 8 lutego, kiedy to zakończy swoją podróż koncertem w Englewood. “Synowie Apolla” po drodze zawitają jeszcze między innymi do Toronto, Los Angeles i San Francisco. Jeśli wierzyć doniesieniom, które co jakiś czas docierają z obozu zespołu, to być może podczas przyszłorocznej trasy zespół promować będzie już swój drugi album studyjny. Premiera krążka planowana jest bowiem na styczeń 2020. W ramach supportu na trasie wystąpi natomiast gitarzysta Tony MacAlpinie, znany między innymi z występów w prog-metalowej kapeli Planet X.

Rozpiska zimowej trasy Sons Of Apollo
fot. Facebook kapeli
Sons Of Apollo – kilka słów o kapeli

O Sons Of Apollo wystarczy powiedzieć tylko dwa słowa: ogrom gwiazd. W składzie grupy znajdziemy bowiem muzyków z przeszłością w takich zespołach jak Guns N’ Roses, Dream Theater, Avenged Sevenfold, Art of Anarchy, czy chociażby Black Country Communion. Robi wrażenie, czyż nie? Ponadto, pomimo tego, że  grupa powstała w 2017 roku, to ma już na swoim koncie dobrze przyjęty debiutancki album oraz udaną, międzynarodową trasę koncertową.

Ron “Bumblefoot” Thal w Polsce

Dodać trzeba także, że już na początku września polscy fani będą mieli okazję wybrać się na solowe koncerty Rona “Bumblefoota” Thala – gitarzysty Sons Of Apollo. Muzyk zawita do naszego kraju już 13 i 14 września w ramach specjalnych koncertów nazwanych Storyteller Show. Pierwszy koncert odbędzie się w Kinie Regis w Bochni, natomiast drugi będzie częścią tarnobrzeskiego festiwalu Satyrblues. Bilety na pierwszy z koncertów zakupić można w kasie miejscowego Domu Kultury w Bochni w cenie 70 złotych. Wejściówek na Satryblues niestety już nie dostaniemy – impreza jest już wyprzedana.