Ariana Grande odwołuje koncerty i pozywa sieć Forever 21

Przez ostatnie tygodnie Ariana Grande nie znika z nagłówków gazet. Po odwołaniu koncertu w Polsce, i anulowaniu pakietów meet&greet oraz soundcheck, artystka pozywa sieć sklepów odzieżowych Forever 21.

Koncert w Polsce

Polscy fani nie mają szczęścia. To juz drugi raz jak Ariana Grande odwołuje koncert w Polsce. Za pierwszym razem – podczas Dangerous Woman Tour – odbyło się to w wyniku przerwy, którą zrobiła sobie artystka po Ataku w Manchesterze. Tym razem nie wiemy, co jest powodem odwołania koncertu. Grande nie wydała w tej sprawie żadnego oficjalnego oświadczenia czy przeprosin. Artystka tylko skomentowała na twitterze, że starała się koncert przenieść, jednak nie była w stanie porozumieć się z organizatorami. Ile jest w tym prawdy – nie wiemy.

Meet&Greet

Kilka tygodni po odwołaniu koncertu Ariana Grande anulowała pakiety meet&greet oraz soundcheck na europejskiej trasie Sweetener Tour. Polega na możliwości zrobienia sobie zdjęcia z artystką, posłuchania jak przygotowuje się do koncertu na scenie czy zadaniu kilku pytań. Live Nation wydało oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

Ostatnie miesiące w trasie były radosne i jednocześnie wyczerpujące. ze względu na potrzebę dbania o głos, z żalem zawiadamiamy, ze odwołujemy możliwość meet&greet i soundchecku, zaoferowane podczas koncertu.

Artystka za to napisała na swoim instagramie:

Kochani, czas na trochę szczerości. Moje stany niepokoju i depresja ostatnio są coraz silniejsze. daje wam wszystko i staram się to zakryć jak tylko mogę. Dziś było wyjątkowo ciężko. po atakach paniki czuje ze najmądrzejsza decyzja będzie odwołanie meet&greet i soundchecku. Nie chce ryzykować swoim zdrowiem.

 

Forever 21

Piosenkarka oskarżyła sieć odzieżową Forever 21 o plagiat z żądaniem 10 milionów zadośćuczynienia. Jest reprezentowana przez Daniela Petrocelli (jeden z obroncow O.J. Simpsona) i oskarża firmę o udostępnienie 30 nieautoryzowanych zdjęć i nagrań wideo na ich stronie internetowej, używając jej nazwiska, podobieństwa i muzyki. Chodzi miedzy innymi o zdjęcia modelek przypominające Arianę z teledysku do 7 rings.

Forever 21
Dowody w pozwie Grande

Forever 21 odpowiedziało na oskarżenia piosenkarki:

Forever 21 nie komentuje toczących się sporów zgodnie z polityką firmy. Mimo wszystkich oskarżeń jesteśmy fanami Ariany Grande i współpracujemy z jej firmą licencjonującą od dwóch lat. Mamy nadzieję, że znajdziemy razem wspólne rozwiązanie i będziemy mogli dalej współpracować w przyszłości.

Rozdano MTV VMA 2019! Poznajcie zwycięzców