Najlepsze polskie teledyski 2019 roku

Teledyski zza granicy zwykle wydają nam się lepsze. Należy jednak pamiętać, iż Polacy nie gęsi i swoje klipy mają. Spójrzmy więc na rodzime podwórko i wspomnijmy te teledyski, które zapadły nam w pamięć. Przed państwem najlepsze polskie teledyski 2019 roku.

Dawid Podsiadło – Trofea

Na tej liście mógł ukazać się tak na prawdę każdy opublikowany przez Podsiadłę teledysk. Jako jeden z niewielu polskich artystów świetnie bawi się formatem wideo. W teledysku do utworu Trofea z zeszłorocznego albumu Dawida odwiedzamy więc Dziki Las, w którym doszło do kradzieży. Na tropie złodzieja znajdują się detektywi Sam i Glen – czyli Dawid i aktorka Agata Buzek. Zakończenie historii można zobaczyć w teledysku.

Muniek Staszczyk – Pola

Po zawieszeniu działania T.Love Muniek Staszczyk wziął się za tworzenie solo. Stworzył przy tym jeden z ciekawszych utworów zeszłego roku, z równie ciekawym klipem. Tytułową rolę Poli, mogącą być metaforą Polski, zagrała Agata Buzek. Powiązań z poprzednim klipem w zestawieniu jest więcej – za muzykę odpowiedzialny jest Dawid Podsiadło.

Sarsa – Tęskno Mi

Sarsa to jedna z ciekawszych popowych wokalistek ostatnich lat. Znalazła swój styl, który widoczny jest także w teledyskach. Klip do Tęskno Mi z trzeciej płyty wokalistki, Zakryj, jest przepełniony kolorami. Nie kują one w oczy, są stonowane. Jest wiele ruchu i niezwykłych wizualnie obrazów. Polecam każdemu, kto interesuje się sztuką dla sztuki.

Piotr Cugowski – Kto Nie Kochał

Muniek nie był jedynym artystą, który w tym roku osiągnął sukcesy solo. Piotr Cugowski, wokalista zespołu Bracia i syn lidera Budki Suflera wydał album, który promowało wiele piosenek. Jedną z nich jest Kto Nie Kochał. Przedstawiono w nich kilka sytuacji, w których zabrakło miłości. Próba samobójcza i przemoc w rodzinie to tylko kilka rzeczy, które możemy zobaczyć w pierwszej połowie. A w drugiej? Wszyscy przypominają sobie, że są ludźmi. Nadchodzi pora na to, żeby pogodzić się ze sobą i poklepać po plecach. Teledysk jest może prosty, ale za przesłanie, które niesie zasłużył na tą listę.

Bass Astral x Igo – Feeling Exactly

Zestawienie zamyka Bass Astral x Igo, czyli elektroniczny duet producenta Kuby Tracza i wokalisty Igora Walaszka. Choć sam utwór pojawił się na płycie Discobolus z 2016, to teledysku doczekał się dopiero w tym roku. I to jakiego! Panowie zabierają nas w podróż do szpitala psychiatrycznego. W drugiej części klipu mamy zaś trochę niepokojących obrazków, rodem z horroru, co sparowane jest z zwiększoną intensywnością muzyki.

Najlepsze Polskie Teledyski 2019 roku

Wymienione klipy są tylko częścią tej dobrej części roku, jaką sobie przypomnieliśmy. Jakie jeszcze teledyski według was mogłyby znaleźć się w tym zestawieniu?