Najciekawsze płytowe premiery marca 2020

Najciekawsze płytowe premiery marca 2020
fot. Natalia Nazar

Luty przyniósł nową płytę Sepultury i Ozzy’ego Osbourne’a, a już 28 lutego światło dzienne ujrzy nowe wydawnictwo Five Finger Death Punch – F8. A jakie płytowe premiery czekają nas w marcu 2020?

Na pierwszy ogień – Pozszywane Serce

Grupa powstała w 2010 roku w Mieście Aniołów z inicjatywy wokalistki Mixi Demner. Jest to jedyna stała członkini zespołu, który przeszedł wiele zmian kadrowych. Ostatecznie Stitched Up Heart tworzą, poza Mixi: James Decker (bębny), Merritt Goodwin (gitara) oraz Randy Mathias (basista). W tym składzie grupa nagrała pierwszy „pełnoprawny” album – Never Alone, który miał swoją premierę w 2016 roku. Na jego następcę – Darkness fani grupy musieli czekać 4 lata. Czy było warto, przekonamy się już 13 marca 2020 roku. Stitched Up Heart zastosowali ciekawy zabieg, jeśli chodzi o publikowane przed premierą utwory. Zespół opublikował do tej pory 9 kawałków z nadchodzącej płyty. Były to Lost, Dead Roses, Darkness, Bones, This skin, Problems, Crooked Halo, Warrior i  Straitjacket. Płytę promują teledyski do Lost, nagranego z Sully’im Erną z Godsmack oraz Warrior.

Stitched Up Heart grają połączenie popu z metalem. Są stawiani w jednym rzędzie z takimi kapelami, jak New Years Day, Butcher Babies czy Icon for Hire.

In This Moment powrócą w wielkim stylu?

In This Moment powstali z inicjatywy Marii Brink i Chrisa Howortha w 2005 roku. Zadebiutowali krążkiem Beautiful Tragedy i od tamtej pory wydali 5 płyt – The Dream, A Star-Crossed Wasteland, Blood, Black Widow oraz Ritual. Po kilku zmianach składu ITM tworzą wokalistka Maria Brink, gitarzyści Randy Weitzel i Chris Howorth, basista Travis Johnson oraz perkusista Kent Diimmel. Do ich największych hitów należą Blood, Whore, Roots, Sick Like Me czy Adrenalize.

ITM znani są z nietuzinkowego głosu Marii, stylu muzycznego, który niesamowicie się zmienił na przestrzeni lat oraz teatralnej oprawy koncertowej. Na razie krążek Mother promują dwa single – Hunting Grounds (nagrany w duecie z Joe’em Cotellą z Ded) oraz The In-Between (do którego zrealizowano teledysk). Płyta ukaże się 27 marca 2020 roku.

ITM są porównywani do takich zespołów, jak Motionless In White, Black Veil Brides czy Lacuna Coil.

Od Behemotha do Me And That Man

Jedyny zespół w tym zestawieniu składający się tylko z mężczyzn. Me And That Man to duet Adama „Nergala” Darskiego oraz Johna Portera. Panowie wykonują muzykę z pogranicza rocka, folku i country. Debiutancki album – Songs of Love And Death ukazał się w 2017 roku.

Adama Darskiego wszyscy Polacy na pewno kojarzą. Jeśli nie z zespołu Behemoth, to z jego nieaktualnego już od wielu lat związku z Dorotą „Dodą” Rabczewską. Z kolei Johna Portera mogą kojarzyć ze współpracy z Anitą Lipnicką, z którą nagrał 3 albumy studyjne i jedną EPkę. John ma na koncie również albumy solowe oraz współprace z Wojtkiem Mazolewskim (wydali razem płytę w 2019 roku).

Nowa płyta MATM ukaże się 27 marca 2020 roku. Została nagrana w składzie: Adam Darski – gitara i wokal, Sasha Boole – gitara,  Matteo Bassoli – bass oraz Łukasz Kumański – perkusja. Nie zabraknie wielu ciekawych gości – wśród nich znajdzie się chociażby Matt Heafy z Trivium czy Corey Taylor ze Slipknota i Stone Sour. Płytę promują single Run With The Devil, Burning Churches, Surrender, Męstwo oraz By The River.