Audiobooki w abonamencie – Które wybrać?

audiobooki w abonamencie
https://flic.kr/p/Rp1r6X

Audiobooki, czyli wirtualne książki, czytane przez lektorów. Osobiście wolę czytać, niż słuchać, bo łatwiej mi rozumieć fabułę. Mimo to audiobooki stanowią dobrą alternatywę książek, np. podczas podróży. Audiobooki w abonamencie – Które wybrać?

Audioteka – 19,90 zł/msc

Portal Audioteka oferuje nam zakup audiobooków pojedynczo, ale również w abonamencie. W drugim wypadku musimy wybrać pakiet Audioteka Plus, gdzie miesięcznie z konta pobierane są środki w wysokości 19,90 zł. Jednakże w każdym momencie możemy anulować subskrypcję. Warto również zaznaczyć, że wszystkie wybrane w trakcie trwania subskrypcji tytuły, pozostają na Twojej Półce już na stałe.

Empik GO – 29,99 zł/msc

Empik GO to bardzo popularny abonament z audiobookami, ze względu na swój komercyjny zasięg sklepów stacjonarnych. W tym wypadku za pakiet Empik GO z audiobookami płacimy 29,99 zł na miesiąc, ale przysługuje nam darmowy okres próbny trwający czternaście dni. Tutaj należy podkreślić, że po dopłacie 10 zł otrzymujemy również dostęp do e-booków. Według danych zamieszczonych na stronie internetowej empik.com zasób biblioteki to około 40000 e-booków i 4000 audiobooków.

Storytel – 34,90 zł/msc

Podobnie jak w przypadku Empik GO otrzymujemy na start 14 dni za darmo i dostęp do tysięcy audiobooków i e-booków. Storytel na tle konkurencji wyróżnia się dobrą aplikacją i przejrzystą stroną internetową. W dodatku mamy możliwość wysłuchania ciekawych podcastów czy seriali własnych Storytel. Oferta zawiera również unikatowe nagrania, które trudno znaleźć gdziekolwiek indziej.

Legimi – 39,99 zł/ms

Legimi to nietypowa pozycja, a to dlatego, że oferuje wiele korzyści. Co miesiąc otrzymujesz punkty o wartości 5 zł, które potem można wymienić na jedną z pozycji. Masz możliwość darmowej dostawy książek powyżej 50 zł. Otrzymujesz dostęp do Wyborcza.pl na dwa miesiące.

Podsumowanie – Który abonament z audiobookami wybrać?

Jeśli chcemy zaoszczędzić pieniędzy i nie zależy nam na e-bookach to Audioteka jest bardzo dobrym rozwiązaniem, zważywszy na to, że znajdziemy tam wiele ciekawych tytułów zarówno tych starych jak i najnowszych.

Moim zdaniem jednak warto wybrać abonament, który udostępnia nam zarówno audiobooki, jak i e-booki. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest oferta Empik GO. Sklep ze względu na swój zasięg i popularność dostarcza nam na bieżąco nowe tytuły.


A jeśli nie wiecie co czytać, to już śpieszę z pomocą: Najlepsze audiobooki fantasy i science fiction