Najlepsze audiobooki fantasy i science fiction

0
4708
Najlepsze audiobooki fantasy i science fiction
Źródło: WhitePress

Audiobooki są świetnym sposobem, aby doświadczyć świata literatury w nowoczesnej formie. Można się nimi cieszyć niezależnie, czy jest się w domu, w szkole lub na świeżym powietrzu. Warto przy tym wybrać gatunek pobudzający wyobraźnię i kreatywne myślenie.

Audiobooki z gatunku fantasy oraz sci-fi znajdują się na liście najpopularniejszych pozycji udostępnionych przez platformę Storytel. Zapraszamy do zapoznania się z pozycjami, które każdy fan tych gatunków literackich powinien znać.

 

 

 

 

 

 

 

1. Jim Butcher „Drobna przysługa”. Czyta: Maciej Kowalik

Źródło: WhitePress

Harry Dresden znajduje się w komfortowej sytuacji – nikt od prawie roku nie targnął się na jego życie. Toczy się ono spokojnie do momentu otrzymania przypomnienia o zawartej umowie z Mab, władczynią Zimowego Dworu. Z jego treści wynika, że Harry jest winny Królowej przysługę. Drobną, lecz nie może się wykręcić z jej realizacji, bo inaczej czeka go marny los…

2. Robert Jordan „Korona mieczy”. Czyta: Jakub Wieczorek

Źródło: WhitePress

Świat nigdy nie był idealnym miejscem, lecz powrót Czarnego tylko potęguje roztaczający się po nim mrok. Chce on zgładzić magiczne istoty Aes Sedai, które troszczą się o to, by magia była używana szlachetnych celów. Jednak nawet ich siła nie jest w stanie powstrzymać nadciągającej ciemności. Trójka bohaterów, Elayne, Aviendha oraz Mat są niedaleko Czary Wiatrów, zdolnej zatrzymać nieustanny upał ciążący krainie, lecz wpierw muszą zmierzyć się ze swoimi demonami. Czy uda im się powstrzymać tych, którzy własne korzyści cenią bardziej niż dobro otaczającego ich świata?

3. Robert Jordan „Oko świata”. Czyta: Jakub Wieczorek

Źródło: WhitePress

Pole Emonda jest senną wioską, znajdującą się na samym końcu świata. Żyję tam trzech chłopców, Rand, Mat i Perrin, nieświadomych tego, że ich beztroskie życie chyli się ku końcowi. Wszystko z powodu Moraine, enigmatycznej kobiety, która przybyła do wioski. Jako członkini kobiecego zakonu posiada ona Aes Sedai, „Jedyną Moc”. Ostrzega innych o przebudzeniu się Czarnego i jego świty, zdolnej zniszczyć cały świat. Jej słowa znajdują potwierdzenie w ataku trolloków, dzikich bestii niszczących wioskę. Moraine pomaga chłopcom uciec z niebezpiecznego miejsca wierząc, że jeden z nich może być wybrańcem zdolnym zniszczyć zagrożenie.

4. Kevin Hearne „Zbrodnia i kojot”. Czyta: Marcin Popczyński

Źródło: WhitePress

Można powiedzieć, że Atticus O’Sullivan ma wiele szczęścia, jak na druida. Jak inaczej można wyjaśnić to, że udało mu się przeżyć dwa tysiąclecia jedynie dzięki swojemu celtyckiemu sprytowi? Dlatego w momencie, gdy bogowie piorunów decydują się na zemstę, druid przy pomocy Kojota będącego indiańskim bogiem oszustw, chce dać się im zabić na pustyni. Pozorny sukces sprawia, że Atticus zostaje wpędzony w wir walki ze „skórokształtnymi”.

5. James S.A. Corey „Gorączka Ciboli”. Czyta: Maciej Kowalik

Źródło: WhitePress

Widok pustego mieszkania bez rodziny z pewnością musi być niepokojący. Obok znajduje się jeszcze ciekawsze miejsce – opuszczona baza wojskowa, pełna sprzętu, bez kierowców i pilotów. Z pewnością miało tu miejsce złe wydarzenie i trzeba wszystkich o tym ostrzec. Otworzyło się przejście do niezliczonych układów gwiezdnych, rozpoczynając wyścig o kolonizację. W tym wszystkim, w bólu i krwi powstaje Illus, pierwsza ludzka kolonia, znajdującą się na tym potężnym pograniczu.

6. Kevin Hearne „Między młotem a piorunem”. Czyta: Marcin Popczyński.

Źródło: WhitePress

Druid Atticus O’Sullivan, nic nierobiący sobie z perfidnej manipulacji uczuciami wiewiórki o imieniu Ratatosk, tworzy sobie drogę do Drzewa Życia, prowadzącego do świata nordyckich bogów. Jednak z powodu kradzieży cudownego jabłka, musi uciekać przed gniewem Odyna. Atticus, dotknięty tą i innymi sytuacjami zaczyna poważnieć. Chciałoby się rzec, że w idealnym momencie. Ktoś chce bowiem przeprowadzić zamach na Thora i jego potężny młot.

7. Margit Sandemo „Dom w Eldafjord”. Czyta: Sylwia Nowiczewska.

Źródło: WhitePress

W dzieciństwie Eskil Lind, Człowiek Lodu, usłyszał historię o skarbie ukrytym w Eldafjord. Od tamtego momentu jego marzeniem było odkrycie wielkiego bogactwa. Wkraczając w dorosłość, nie zapomniał o swojej fantazji i podejmuje decyzję o wyprawie. Kiedy udaje mu się dotrzeć na miejsce, zastaje wszechogarniające zło i zwykłą ludzką pychę, połączoną z chciwością. Czarę goryczy przelewa też fakt, że nie udaje mu się pomóc kobiecie, która cierpi nie mogąc ulżyć swojemu synowi, umierającemu na nieuleczalną chorobę.

Artykuł partnerski.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments