Muska na… “Huśtawce”

Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Cantara Music

Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka Muska zaprezentowała drugi singel zapowiadający jej debiutancką płytę Huśtawka, która ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku.

O artystce

Muska to  artystka, kobieta, matka, songwriterka, która poszukuje zrozumienia swojego istnienia, swoją muzyką opowiada, wspiera i towarzyszy w procesie dojrzewania ciała, duszy i umysłu. Odkrywa swoją historię, w której przejrzeć może się ten, kto pozwala sobie na refleksję. Porusza, prowokuje, świadomie kieruje słuchacza do wewnątrz siebie, nazywając po imieniu to, co bywa nierozpoznawalne albo niewygodne. Pozwala sobie na niedomówienia i tajemnice, na huśtawkę kobiecych pragnień i słabości.

O debiutanckim albumie

Moje korzenie sięgają Lublina gdzie się urodziłam oraz Łęcznej, miejscowości nieopodal, w której dorastałam. Ukończyłam szkołę muzyczną na gitarze klasycznej i wokalnie rozwijałam się w Akademii Muzycznej w Katowicach. Po kilku próbach zaistnienia w musicalach postanowiłam to przemyśleć. Wracam po 13 latach z odpowiedzią. Materiał muzyczny na debiutancką płytę powstaje we współpracy z Tomkiem “Harrym” Waldowskim. Jesteśmy duetem tworzącym muzykę gitarową, indie pop z wpływami folku i bluesa okraszona elektroniką z mocnym akcentem na warstwę liryczną, której jestem autorką. Tomasz jest kompozytorem, multiinstrumentalistą i perkusistą zespołu LEMON oraz producentem najnowszego albumu Renaty Przemyk Renata Przemyk i mężczyźni i Skubasa – Duch. Oboje byliśmy wychowani w czasach, kiedy w polskim mainstreamie końca XX wieku królowała liryka, intymna spowiedź i organiczny śpiew Edyty BartosiewiczKasi Nosowskiej, Renaty Przemyk, zespołów WilkiMyslovitzRaz Dwa Trzy.