Katarzyna Nosowska zaprasza do… Masterklasy

Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie MGMT

Masterklasa to bliskie spotkania online z wybitnymi artystami, które nie tylko ukazują ich pracę „od kuchni” oraz tajniki warsztatu, ale przede wszystkim pozwalają doświadczyć ich wrażliwości i osobowości. Poznajmy bliżej ten projekt.

Szczegóły

Masterklasa jest ja wykład otwarty z gościem specjalnym. To coś więcej niż kurs. To indywidualne spotkanie z artystą – bliskie i przekonujące. Intymne na poziomie przekazywanej wiedzy i szczere, gdy chodzi o doświadczenie i życiową mądrość. Oprócz walorów czysto artystycznych-metaforycznych na polu metod, umiejętności i techniki – twórcy chcą tym spotkaniom nadać elementy pogłębionego wywiadu, osobistej rozmowy i zetknięcia z aurą prowadzącego. Istotą Masterklasy ma być z jednej strony przybliżenia warsztatu i rozwiązań technicznych danej sztuki, z drugiej – ukazanie pracy artysty „od kuchni” z jej tajnikami i niuansami oraz bezpośrednie doświadczenie pracy z prowadzącym artystą, jego wrażliwością i osobowością. Projekt Fundacji Art Fidelis „Masterklasa” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie MGMT | fot. Krystian Daszkowski

Pierwszy gość

Na początek Katarzyna Nosowska zaprasza do świata słowa przybliżając tajniki pisania tekstów. Jeśli chcecie się dowiedzieć co wspólnego ma tekst piosenki i mała, damska torebka – zapraszamy do klasy 27-krotnej laureatki nagrody muzycznej Fryderyk oraz autorki 2 bestsellerowych książek.

Piosenka musi posiadać tekst – wprowadzenie w świat słowa.