Lista bestsellerów Empiku – Nosowska na podium

Lista bestsellerów Empiku we wrześniu
fot. Materiały prasowe

Kryminały w Polsce zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego w tym, że dwa miejsca na podium listy bestsellerów Empiku przypadły książkom z tego gatunku. Nowości Remigiusza Mroza i Camilli Läckberg mogło przebić tylko dzieło Katarzyny Nosowskiej, Powrót z Bambuko.

Lista bestsellerów Empiku pod panowaniem Katarzyny Nosowskiej

Panowanie kryminału mógł przerwać jedynie powrót jednego z najbardziej charyzmatycznych głosów w Polsce. Od premiery poprzedniej książki minęły dwa lata. W najnowszym dziele Powrót z Bambuko Katarzyna Nosowska znów rozwesela, daje do myślenia i rozprawia się ze swoją przeszłością. Przy tym nie omieszkuje wypomnieć niektórych ludzkich zachowań.

Debiutancka książka Nosowskiej zyskała tytuł Bestsellera Empiku 2018 i była najlepiej sprzedającą się książką w 2018 roku w ogóle.

Kryminał zagraniczny. Kryminał polski. Oba są

Panuje przekonanie, że co zagraniczne to lepsze. A jednak nie. Zarówno polskie utwory, jak i zagranicznych autorów znalazły się w TOP sprzedaży. Oczywiście nie ma zaskoczenia – Remigiusz Mróz ponownie zdobywa największe zainteresowanie z rodzimych pisarzy. W roku globalnej pandemii autor ten wydał już sześć nowych książek. Chyłka nie odpuszcza. Kolejna część opowieści o słynnej prawniczce, Precedens, znajduje się na podium wszystkich bieżących zestawień TOP książek od momentu premiery.

Jednak coś do powiedzenia ma również Zygmunt Miłoszewski, którego książka Kwestia ceny przyciąga sporo czytelników.

Na TOPie oczywiście mistrzowie kryminału: Camila Läckberg (Srebrne skrzydła) i Jo Nesbø (Królestwo). Wśród wrześniowych bestsellerów znajdziemy głośny thriller psychologiczny ostatnich miesięcy Dublerka, którego współautorkami są Sophie Hannah, B.A. Paris, Clare Mackintosh i Holly Brown.

Lista bestsellerów Empiku – co poza kryminałami?

We wrześniu Polacy sięgali chętnie po dzieła z zakresu literatury pięknej, literatury faktu, biografii czy poradników. Obok Powrotu z Bambuko królowała także powieść Szczepana Twardocha, Pokora. Wysoko znalazła się też Córka nazisty Maxa Czornyja.

Rok szkolny trwa w najlepsze, więc i lektury wracają do życia. Wśród najczęściej kupowanych można wyróżnić Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Rafała Kosika czy Hobbit, czyli tam i z powrotem J.R.R. Tolkiena.

W poradnikach prym wiodły dwa tytuły: Jak przestać się bać. Dla introwertyków, nieśmiałych i tych, którzy odczuwają lęki społeczne Ellen Hendriksen i Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne Alexandry Reinwarth.

Zaś dla miłośników zwierząt najciekawszy okazał się świeżo wydany Typowy kot. Czyli jak wytrzymać z ludźmi – obraz świata z perspektywy Kota Nieteraz.

TOP 20 Empiku

Pełne zestawienie TOP 20 książek września w Empiku prezentujemy poniżej. Powstało ono na podstawie wyników sprzedaży z salonów oraz zamówień złożonych w sklepie internetowym Empik.com i w aplikacji mobilnej. Obejmuje wszystkie nośniki (książka papierowa, e-book i audiobook).
Lista bestsellerów Empiku we wrześniu
fot. Materiały prasowe

11. Hobbit – J.R.R. Tolkien
12. Córka Nazisty – Max Czornyj
13. DyrdyMarki – Marek Niedźwiecki (NOWOŚĆ)
14. Dublerka – Sophie Hannah, B.A. Paris, Clare Mackintosh, Holly Brown
15. Nareszcie w Dudapeszcie – Krzysztof Daukszewicz (NOWOŚĆ)
16. Kwestia ceny – Zygmunt Miłoszewski
17. Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne – Alexandra Reinwarth
18. Pacjentka – Alex Michaelides
19. Idzie Kominiarz i inne rymowanki – opracowanie zbiorowe, Wyd. Wilga
20. Typowy kot. Czyli jak wytrzymać z ludźmi – Kot Nieteraz (NOWOŚĆ)


Źródło: Informacja prasowa | empik.com | 9.10.2020 r.