Bring Me The Horizon zapowiada nową EPkę!

Bring Me The Horizon zapowiada nową EPkę! Premiera jeszcze w tym miesiącu!

Kariera Bring Me The Horizon

Bring Me The Horizon rozpoczęli swoją działalność w 2004 roku w Sheffield (Wielka Brytania). Przez 16 lat kariery grupa wydała 3 Epki: This Is What the Edge of Your Seat Was Made For, Chill Out Sessions i Music To Listen To… i 6 albumów studyjnych: Count Your Blessings, Suicide Season, There Is a Hell, Believe Me I’ve Seen It. There Is a Heaven, Let’s Keep It a Secret, Sempiternal, That’s the Spirit oraz Amo.

Zespół zdobył spore uznanie na scenie międzynarodowej. Byli dwukrotnie nominowani do Nagrody Grammy i zostali trzykrotnie nagrodzeni w plebiscycie Alternative Press w kategoriach Najlepszy Album, Najlepszy Międzynarodowy Album i Najlepszy Teledysk. Byli także wielokrotnie nominowani i kilkukrotnie nagradzani w ramach Kerrang! Awards – zdobyli ich statuetkę 3 razy w kategorii Najlepszy Brytyjski Zespół, raz w kategorii Najlepszy Album i Najlepszy Teledysk. Sprzedali ponad 4 miliony płyt na całym świecie (sam That’s the Spirit sprzedał się w 4 mln egzemplarzy), grali koncerty w 40 krajach w tym na The Forum w Los Angeles oraz na Glastonbury Festival w 2016 roku.

BMTH obecnie tworzą: wokalista Oliver Sykes, gitarzysta Lee Malia, basista Matt Kean, perkusista Matt Nicholls i klawiszowiec Jordan Fish.

Bring Me The Horizon 2020

BMTH zaprezentowali nowy kawałek – Teardrops. Zapowiada on najnowszą EPkę , Post Human: Survival Horror, która ukaże się już 30 października.

Jak o Teardrops mówi Oliver Sykes:

“To mój ulubiony utwór z tego projektu. Jestem bardzo podekscytowany, że w końcu go wypuszczamy, bo brzmi jak klasyczne Bring Me The Horizon, a jednocześnie jest w nim coś takiego, że nie przypomina niczego, co zrobiliśmy do tej pory. Uważam, że Teardrops to jedna z najlepszych piosenek, jakie stworzyliśmy – muzycznie, tekstowo i jako całość”.

Oliver, poza wystąpieniem, też wyreżyserował klip do Teardrops. Teledysk odnosi się do zmagań wokalisty z depresją – obrazują to sceny tonięcia. Wymagały one od Sykesa spędzenia całego dnia pod wodą.

Wcześniej ukazały się Obey (w którym gościnnie wystąpił piosenkarz Yungblud i Parasite Eve. Ponadto, na Epce usłyszymy Amy (Evanescence), Novę Twins i Babymetal.

BMTH w trasie

Bring Me the Horizon zapowiadają również trasę koncertową w 2021 roku. Rozpocznie się ona 21 września w Glasgow.