Michael Paget obchodzi dziś urodziny!

Michael Paget obchodzi dziś urodziny! Happy birthday!

Kariera Michaela

Michael Paget urodził się 12 września 1978 roku w Walii. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy zaczął grać na gitarze. Inspirował się takimi zespołami, jak Nirvana, Metallica czy Iron Maiden. Działa w Bullet For My Valentine od 1998 roku (czyli od samego początku). Wydał z nimi 6 płyt: The Poison, Scream, Aim, Fire, Fever, Temper Temper, Venom i Gravity. Grupa wydała także 4 minialbumy: Bullet For My Valentine, Hand of Blood, Hand of Blood: Live In Brixton oraz Rare Cuts (miała swoją premierę jedynie w Japonii). Pierwotnie zespół nazywał się Jeff Killed John – Paget występował w nim wraz z Mattem Tuckiem, Michaelem „Moosem” Thomasem i Jasonem Jamesem.

Michael jest współtwórcą takich hitów BFMV, jak Your Betrayal, Waking the Demon, You Want A Battle? (Here’s A War), 4 Words (To Choke Upon) czy The Last Fight. Ponadto, miał swój wkład w napisanie Breaking Point, Temper Temper, Scream Aim Fire (napisany z Mattem Tuckiem), Riot lub Suffocating Under Words of Sorrow (What Can I Do).

Co ciekawe, riff, który Paget napisał do Riot, został uznany przez pozostałych muzyków za denerwujący. Nie przeszkodziło to jednak w powstaniu całej piosenki wokół niego. Kawałek ten ukazał się na grze wideo NHL 14.

Instrumentarium Pageta

Pierwszą gitarą Michaela była Noisemaker 300. Wśród jego obecnego instrumentarium znajduje się m.in. ESP Ninja, sygnowana przez Michaela Amotta (ex-Carcass, Arch Enemy, Black Earth). Paget używał także modeli Gibson Flying V czy ESP Explorer Black. Posiada także model ESP V, sygnowany jego nazwiskiem.

Bullet For My Valentine Polska

Bullet For My Valentine wystąpili w Polsce w 2019 roku aż 3 razy. Pojawili się 12 kwietnia w warszawskiej Progresji, 5 sierpnia we wrocławskim A2 i dzień później – 6 sierpnia w krakowskim Klubie Kwadrat. Ich supportem podczas letnich koncertów była grupa The Kroach. Co ciekawe, BFMV supportowali Ozzy’ego Osbourne’a podczas jego występu na Impact Festival 2018 w krakowskiej Tauron Arenie.