Już wkrótce debiut zespołu The Suits

Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Cantara Music

Zbliża się debiut polskiego zespołu The Suits. Tustoje to kolejny singiel zapowiadający nowy album warszawskiej grupy zatytułowany Tied. Premiera płyty odbędzie się już 18 września.

Kapela powstała w połowie 2014 roku, od samego początku pracując wyłącznie nad własnymi kompozycjami. Debiut odbył się na deskach warszawskiego klubu Rock Side w sierpniu 2015 w ramach zorganizowanego przez zespół jednodniowego festiwalu Kill The Summer. Zespół, który jak klasyka eleganckiego ubioru, bazuje na prostocie. Ludzie, którzy fascynowali się nieoczywistym wykorzystaniem pozornego banału. Muzyka obfita w gitarowe brzmienia i niespotykany wokal. Nie wszystko, co proste, jest genialne, ale wszystko, co genialne, jest proste. Chłopaki z The Suits do tej pory mogą się pochwalić kilkunastoma autorskimi numerami, z czego cztery zostały wydane na pierwszej EP-ce The Suits.

Debiutancka płyta

Tied to pierwszy długogrający krążek The Suits i zarazem bogaty zbiór doświadczeń oraz przemyśleń jakimi młody zespół chce podzielić się ze swoimi słuchaczami. To zbiór dziewięciu autorskich utworów, które powstawały i dojrzewały na przestrzeni ponad sześcioletniej działalności zespołu. To także suma wspólnych przemyśleń oraz wrażliwości grupy przyjaciół, próbujących odnaleźć swoje miejsce we współczesnym świecie. Szerokie spektrum emocji od gniewu przez smutek po bezsilność i strach, związane w jeden album niczym popękany krawat przedstawiony na okładce płyty. Osiemnastego września, również,  grupa The Suits zagra koncert promocyjny w warszawskim klubie Remont z okazji wydania Tied. Jako goście specjalni pojawią się Power of Trinity oraz GB Savant.

Nowy singiel

Brak akceptacji samego siebie oraz swojego życia jak i frustracja wynikająca z faktu, że inni mają lepiej, więcej czy fajniej potrafi doprowadzić wiele osób do poważnych zaburzeń psychicznych i być jedną z przyczyn depresji. Na ten problem zwracają uwagę muzycy z The Suits w swoim utworze Tustoje oraz teledysku do tej piosenki. Sceneria sali do pokera utworzona w studyjnych warunkach, a w obsadzie sam zespół oraz gościnnie, w charakterze krupiera, znany youtuber Dakann. Za kamerą oraz w roli producenta sam Łukasz Ciechan Ciechański czyli dziennikarz radiowy znany z takich rozgłośni jak AntyRadio czy Rock Radio.