Marduk zawita jesienią do Polski na 10 koncertów!

Marduk zawita jesienią do Polski na 10 koncertów!
fot. Facebook Marduka

Jeśli jesienią bieżącego roku dopuszczone do organizacji będą już klubowe koncerty, to dla fanów muzyki metalowej mamy coś, czego nie można ominąć! Marduk powróci bowiem do naszego kraju i to na aż dziesięć koncertów.

Marduk zawita do Polski w ramach jubileuszowej trasy koncertowej, podczas której zespół świętować będzie swoje trzydziestolecie. Kapela ogłosiła już, że polskie koncerty odbędą się w listopadzie bieżącego roku. Zespół  nie poinformował jednak jeszcze dokładnie w jakich miastach i w których klubach wystąpi. Wiemy natomiast, że w roli supportu na wszystkich polskich show zaprezentuje się nasz rodzimy Vader! Kapela Piotra Wiwczaraka promować ma na jesiennych koncertach swój album Solitude In Madness, który światło dzienne ujrzał 1 maja bieżącego roku. Ponadto, Marduk poinformował swoich fanów, że ich urodzinowa trasa przedłużona zostanie prawdopodobnie do końca kwietnia 2021 roku. Rzecz jasna ma to związek z panującą aktualnie pandemią koronawirusa. Co dokładnie wyjdzie z tych planów? Czas pokaże.

Marduk – kim są?

Marduk to szwedka kapela zaliczana przez wielu do najwybitniejszych przedstawicieli sceny black metalowej. Grupa założona została w 1990 roku przez Morgana Steinmeyera Håkanssona, którego pierwotnym założeniem było (jak sam później wspominał w wielu wywiadach) stworzenie najbardziej bluźnierczego zespołu na świecie. I po 30 latach działalności przyznać trzeba, że nawet mu się to udało. Kapela w swoich tekstach skupia się bowiem głównie na satanizmie, śmierci, tematyce anty-religijnej oraz historiach wojennych. Na chwilę obecną, Marduk może pochwalić się w swojej dyskografii czternastoma pełnoprawnymi albumami, sześcioma EP-kami oraz czterema albumami koncertowymi. Oprócz Morgana, w składzie zespołu znajdziemy obecnie ponadto Daniela Rostena (wokal), Simona Schillinga (perkusja) oraz Joela Lindholma, który do kapeli dołączył dopiero w tym roku (gitara basowa).