Jeśli możesz, kup książkę w lokalnej księgarni!

kup książkę w lokalnej księgarni
fot. Weronika Ciałowicz

Małe przedsiębiorstwa mogą nie przetrwać epidemii. Jest to dość duży problem, z którym mierzą się również lokalne księgarnie stacjonarne. Dlatego jeśli możesz, kup książkę w lokalnej księgarni! To najlepszy sposób na wsparcie tych miejsc.

Lokalne księgarnie to miejsca, gdzie zwykle odbywa się wiele bezpłatnych wydarzeń literackich dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Często takie punkty są jedynymi księgarniami stacjonarnymi w miejscowości. Większość z nich to małe, rodzinne przedsiębiorstwa – w przeciwieństwie do większych sieci, ze względu na drastyczny spadek sprzedaży książek, mogą nie przetrwać epidemii. Dlatego kup książkę w lokalnej księgarni i wspomóż akcję “Książka na telefon”.

Jak kupić książkę w lokalnej księgarni?

To proste. Wystarczy, że skontaktujesz się z wybraną przez siebie księgarnią mailowo (o dowolnej porze), telefonicznie lub przez media społecznościowe (w ciągu dnia) i złożysz zamówienie. Możesz również poprosić księgarzy o rekomendacje (np. zdjęcia regałów). Warto też dodać, że kontaktujesz się w ramach akcji “Książka na telefon”.

Listę księgarń biorących udział w akcji można znaleźć na stronie www.ksiazkanatelefon.pl. Jest ona aktualizowana na bieżąco, do akcji przyłączają się nowe księgarnie.

Nie możesz sobie pozwolić na zakup książki? Nic straconego. Udostępnij stronę znajomym, poinformuj o projekcie jak najwięcej osób!

“Książka na telefon”

“Książka na telefon” to akcja zainicjowana przez dystrybutora książek OSDW Azymut, która ma na celu ułatwienie kontaktu czytelników ze stacjonarnymi księgarniami, działającymi na terenie naszego kraju.

Akcja promuje tylko bezkontaktowe formy zamówienia i dostarczenia książek. Krakowska Księgarnia Pod Globusem oferuje nawet kuriera rowerowego (na terenie miasta).

Kto może dołączyć do akcji?

Do udziału w akcji mogą przystąpić niezależne księgarnie, dla których głównym kanałem sprzedaży książek nie była działalność w sieci.

Do akcji mogą również przystąpić lokalne punkty mikrosieci, dla których głównym obszarem jest działalność w księgarniach stacjonarnych, zlokalizowanych w niewielkich miejscowościach, przy czym mikrosieć może reprezentować nie więcej niż 3 księgarnie.

Chętne księgarnie nie muszą współpracować z OSDW Azymut. Uczestnictwo jest całkowicie darmowe i dobrowolne.

Księgarnia, która chce przystąpić do akcji musi wcześniej wypełnić Formularz Zgłoszeniowy, zaakceptować regulamin. Formularz zostanie udostępniony po wcześniejszym przesłaniu zapytania na adres mailowy kontakt@nocksiegarn.pl (tytuł: “Książka na telefon”).