Vader zapowiada nowe wydawnictwo

Vader zapowiada nowe wydawnictwo
fot. Facebook Vadera, Ilona Matuszewska

Nowa płyta od polskich gigantów death metalu już niedługo! Mowa tutaj oczywiście o olsztyńskim Vaderze, którego najnowszy krążek znajdziemy na półkach sklepowych już 1 maja!

Nadchodzące wydawnictwo grupy Vader będzie już szesnastym albumem długogrającym w historii kapeli. Bazując na wcześniejszych wywiadach z liderem zespołu, Piotrem Wiwczarkiem, uznać można, że tematem przewodnim płyty będzie współczesna samotność i pustka powodowana przez otaczającą nas technologię oraz przemysł telewizyjny. Krążek ujrzy światło dzienne spod szyldu niemieckiej wytwórni płytowej Nuclear Blast. Najnowsze wydawnictwo kapeli promuje obecnie singiel Shock And Awe:

Najnowsze wydawnictwo Vadera zamówić można już w pre-orderze między innymi w oficjalnym sklepie wytwórni Nuclear Blast. W ofercie znajdziecie zarówno zwykłą płytę CD, jak i kilka wersji winylowych. Ceny wahają się od 15 euro do 20 euro.

Solitude In Madness – tracklista i okładka

Grupa udostępniła już także do informacji publicznej listę utworów, które znajdziemy na płycie oraz okładkę, która zdobić będzie wydawnictwo:

 1. Shock And Awe
 2. Into Oblivion
 3. Despair
 4. Incineration Of The Gods
 5. Sanctification Denied
 6. And Satan Wept
 7. Emptiness
 8. Final Declaration
 9. Dancing In The Slaughterhouse
 10. Stigma Of Divinity
 11. Bones
Okładka najnowszej płyty Vadera
fot. Facebook grupy Vader
Wyjątkowy koncert Vadera na Mystic Festival

Warto dodać, że Vader (oczywiście jeśli pandemia koronawirusa przystopuje) w czerwcu wystąpi podczas tegorocznej odsłony Mystic Festival. Nie będzie to jednak zwyczajny występ, ponieważ kapela świętować będzie podczas niego 25. rocznicę wydania swojej drugiej płyty – krążka De Profundis. Z tejże okazji grupa wykona owy album w całości. Oprócz Vadera na festiwalu zaprezentują się jeszcze między innymi Judas Priest, Nightwish, Mercyful Fate, Accept, Heilung, Mgła oraz Obituary. Bilety na imprezę zakupić możecie w dalszym ciągu w przedsprzedaży. Cena biletu jednodniowego wynosi obecnie 279 złotych, a za karnet dwudniowy zapłacicie 479 złotych.