Gojira wystąpi na Mystic Festival 2020!

Świetna wiadomość dla fanów ciężkiego grania! Gojira wystąpi na Mystic Festival 2020!

Trochę historii

Francuski zespół Gojira powstał w 1996 roku z inicjatywy braci Mario i Josepha Duplantier oraz Christiana Andreu. Początkowo występowali pod nazwą Godzilla. Wykonywaną przez nich muzykę ciężko jednoznacznie sklasyfikować, ponieważ kapela nie daje się zaszufladkować. W ich twórczości znajdziemy zarówno death, thrash, groove metal, jak i metal progresywny, a ich teksty dotyczą śmierci, życia, ekologia czy spirytualizm. Obecny skład grupy to Joe Duplantier (wokalista i gitarzysta), Mario Duplantier (perkusista), Christian Andreu (gitarzysta) oraz Jean-Michel Labadieu (basista).

Charakterystyczne dla Gojiry są elementy budujące atmosferę oraz utwory instrumentalne. Z kolei głos Josepha określany jest jako coś między punkowym krzykiem a metalowym growlem.

W ich dorobku znalazło się 6 albumów studyjnych, z czego ostatni – Magma ukazał się w 2016 roku, a także 3 albumy koncertowe. Do największych hitów grupy należą Stranded, The Way Of All Flesh, Flying Whales oraz L’Enfant Sauvage.

Gojira jest bardzo cenionym zespołem. Uznaje się, że to oni katapultowali metal w XXI wiek. Co więcej, są porównywani do takich formacji, jak Mastodon, Sepultura, Morbid Angel czy Neurosis. Ich koncerty porywają tłumy, a do ich najważniejszych występów zaliczają się trasa z Metalliką, Amon Amarth oraz koncert na Pol’and’Rock Festival 2018 (co w jednym z wywiadów przyznał sam perkusista grupy, Mario.

Gojira zagra 11 czerwca w krakowskim Muzeum Lotnictwa podczas drugiego dnia festiwalu. Oprócz nich tego dnia zobaczymy również m.in. Nightwish, Vader oraz Beast In Black. Bilety można kupić na stronie Mystic Festival. Warto wspomnieć, że po raz pierwszy ta impreza odbędzie się tylko w formie open air.

Gojira w Polsce

Nie będzie to pierwsza wizyta francuskiej formacji w naszym kraju. Poprzednim razem Gojira zagrali na wspomnianym już Pol’and’Rock Festival w 2018 roku. Wśród pozostałych wizyt grupy w Polsce wystarczy wspomnieć o występie w Gdańsku (2017), na Impact Festival (2017), dwóch koncertach w Krakowie (2013,2015,2016) oraz dwóch w Warszawie (2012,2013,2014,2016). Po raz pierwszy Gojira zawitała do Polski w 2012 roku z okazji Ursynaliów.