Łydka Grubasa wyruszy w Uroczą Trasę!

fot. Facebook kapeli

Jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na polskiej scenie muzyki rockowej wyruszy w kolejną trasę – i to z jakże osobliwą nazwą! Łydka Grubasa wyrusza w Uroczą Trasę!

Łydka Grubasa swoją Uroczą Trasę rozpocznie już 27 września bieżącego roku koncertem w radomskim klubie Strefa G2. Tournée zakończy się natomiast 14 grudnia w Olsztynie. Po drodze Łydka zawita jeszcze między innymi do zabrzańskiego Wiatraka, krakowskiego Klubu Kwadrat,  warszawskiego Remontu czy chociażby szczecińskiej Delty. Basista kapeli, Artur “Carlos” Wszeborowski o nadchodzącej trasie  wypowiedział się w następujący sposób:

Zagramy oczywiście nasze najbardziej znane kawałki, ale spodziewajcie się też paru niespodzianek oraz jednej premiery, która już wkrótce pojawi się na singlu.

Na oficjalnych wydarzeniach koncertowych przeczytać możemy natomiast, że:

Ta trasa to podziękowanie dla Was i podsumowanie naszej dotychczasowej działalności, okraszone wieloma muzycznymi wygłupami. Niedługo wbijamy do studia i nagrywamy dla Was całkiem nowe kawałki. Ale – póki co – zapraszamy na koncerty. Wykonajmy razem Ścianę Miłości, Krasnoludki, Wycieraczki, Wirujące Lupy – a może to właśnie na WASZYM koncercie wpadnie nam razem do głowy coś równie porąbanego, co na stałe wejdzie do koncertowych harców…?

Warto dodać, że na niektórych z koncertów w ramach supportu zaprezentuje się grupa Lej Mi Pół.

Łydka Grubasa i ich Urocza Trasa – kompletna rozpiska

Kapela pochwaliła się już także oficjalnym plakatem, który reklamuje ich jesienną trasę. Zapoznać z nim możecie się poniżej:

Łydka Grubasa i ich Urocza Trasa
fot. Facebook kapeli
Łydka Grubasa – kilka słów o kapeli

Łydka Grubasa to olsztyńska rockowa kapela założona w 2012 roku. Grupa łączy w swoich utworach wiele pomniejszych gatunków, takich jak rock, ska czy chociażby nawet metal. W składzie Łydki obecnie znajdziemy: Hipisa (wokal), Ziggy’ego (gitara), Carlosa (bas), Rudego (perkusja) oraz Długiego (klawisze). Łydka ma już na swoim koncie trzy albumy studyjne, które spotkały się z dobrymi recenzjami wśród krytyków muzycznych oraz kilka udanych tras koncertowych po całej Polsce, w tym między innymi zeszłoroczną O-dur, C-ból.