John 5 ma dziś urodziny

John 5 (właściwie John Lowery) ma dziś urodziny. Wszystkiego najlepszego!

Gitarzysta John Lowery urodził się 31 lipca 1971 roku w Michigan. Jego fascynacja muzyką rozpoczęła się od słuchania takich zespołów, jak Van Halen, Kiss, The Beatles czy Jimi Hendrix.

Początek kariery Johna 5

John rozpoczął swoją karierę, kiedy jako 15-latek grał w lokalnym klubie. Gdy skończył 18 lat, wyjechał do Los Angeles. Zanim dołączył do Marilyna Mansona, był członkiem kapel Frosted, Red Square Black i David Lee Roth. Za pierwszym razem nie dostał się do zespołu Marilyn Manson, ponieważ spóźnił się na przesłuchanie. Gitarzystą MM został wtedy Zim Zum. Udało się za drugim razem – John dołączył do formacji tuż przed wydaniem płyty Mechanical Animals (1998). Z kultową kapelą nagrał 2 albumy: Holy Wood (In the Shadow of the Valley of Death) oraz The Golden Age of Grotesque. 

Kariera solowa Johna

W 2004 roku opuścił MM i rozpoczął karierę solową. Jeszcze w tym samym roku wydał płytę – Vertigo. Później nagrał jeszcze 10 płyt solowych: Songs for Sanity, The Devil Knows My Name, Requiem, Remixploitation (krążek z remiksami), The Art. Of Malice, God Told Me To, Careful with That Axe, Season of the Witch (wraz z The Creatures), It’s Alive i Invasion (również z The Creatures).

W latach 2004-2006 grał w zespole Loser. W 2005 roku dołączył do zespołu Rob Zombie. Wydał z nimi 4 płyty: Educated Horses, Hellbilly Deluxe 2, Venomous Rat Regenaration Vender i The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser.

John w 2003 roku zaprojektował własny model gitary – John Lowery Singature Fender Telecaster.

Wystąpił gościnnie u Sebastiana Bacha na płytach Give ‘Em Hell i Kicking&Screaming, a także u Scorpions – na krążku HumanityHour 1. Współpracował również z takimi artystami, jak na przykład Ozzy Osbourne czy… Avril Lavigne.

W 2013 roku otrzymał nagrodę Revolver Golden Gods Awards w kategorii Najlepszy Gitarzysta.

John 5 prywatnie

John był żonaty z aktorką pornograficzną, Arią Giovanni. Mają dwójkę dzieci.