Marilyn Manson powrócił z chaosem!

Marilyn Manson powrócił z chaosem i opublikował nowy singiel. Nowa płyta zespołu zbliża się wielkimi krokami!

Wokalista, autor tekstów, aktor, malarz. Marilyn Manson przez ponad 20 lat kariery zdążył stać się niekwestionowaną legendą. Skandale, oskarżenia o satanizm i demoralizowanie młodzieży i fantastyczna muzyka sprawiły, że artystę zna cały świat.

Masakra w Columbine

Jedną z najsłynniejszych kontrowersji, jak narosły wokół zespołu, było rzekome powiązanie masakry w Columbine z kapelą. W 1999 roku doszło do strzelaniny w szkole w Columbine, podczas której dwóch nastolatków zastrzeliło kilkanaście osób, po czym odebrało sobie życie. Według słów sądowych psychologów, muzyka Marilyna Mansona miała być motywacją do popełnienia tej zbrodni. Ostatecznie okazało się, że formacja nie ma nic wspólnego z tą tragedią, jednak nie zmieniło to stosunku publiki do grupy. Swoje zrobiły również prowokacyjne teksty, występy oraz teledyski MM

W 2006 roku magazyn Hit Parader przyznał wokaliście 44 miejsce listy 100 metalowych wokalistów wszech czasów. Poza nim na tej liście znaleźli się m.in. Joan Jett, Corey Taylor, Rob Halford czy Ozzy Osbourne.

Trzy lata później Roadrunner Records umieścił Mansona na 19 miejscu listy 50 najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów. W tej pięćdziesiątce znaleźli się również Axl Rose (Guns N’Roses), Alice Cooper, Doro czy Rob Zombie.

W 2011 roku piosenkarz znalazł się także na liście 50 największych współcześnie gwiazd rocka według magazynu Kerrang! Uplasował się na 30 miejscu. Na tej liście widnieją m.in. Andy Biersack (Black Veil Brides), Jacoby Shaddix (Papa Roach) czy Gene Simmons (Kiss).

Ostatnim krążkiem zespołu był Heaven Upside Down, wydany w 2017 roku. Promowały go singiel SAY10, Kill4Me, WE KNOW WHERE YOU FUCKING LIVE oraz Tattooed In Reverse. W teledyskach do dwóch pierwszych wystąpił przyjaciel Mansona, Johnny Depp.

Nowy album 2020

O nowym albumie zaczęto mówić już w maju tego roku. W pracach nad nim pomagał muzyk country, Shooter Jennings. Obydwaj muzycy stwierdzili, że to będzie arcydzieło. Jak sam Manson powiedział:

Jestem teraz w takim momencie, że chciałem opowiedzieć tym albumem kilka historii. To trochę jak muzeum woskowych figur moich przemyśleń, studium nad horrorami mieszkającymi w mojej głowie. Starałem się namalować to słowami, a Shooter poprzez dźwięki, żebyście mogli usłyszeć nostalgię, namiętności i rozpacz. (…) Nie jestem w stanie porównać tego do żadnej mojej płyty, ale usłyszycie coś z każdej”.

A także:

„Kiedy teraz słucham We Are Chaos, wydaje mi się, że to było wczoraj lub jakby świat się powtórzył, jak zawsze to robi, sprawiając, że utwór tytułowy i historie wydają się, jakbyśmy je napisali dzisiaj(…) Ten album koncepcyjny to Mirror Shooter, który stworzyłem dla słuchacza – to jest ten, w który nie będziemy się gapić. Jest tak wiele pokoi, szaf, sejfów i szuflad. Ale w duszy lub w twoim muzeum wspomnień najgorsze są zawsze lustra. Odłamki i okruchy duchów nawiedzały moje ręce, kiedy pisałem większość tych tekstów. Robiąc tę ​​płytę, musiałem sobie pomyśleć: „Oswój swoje szaleństwo(…). I spróbuj udawać, że nie jesteś zwierzęciem ”, ale wiedziałem, że ludzkość jest z nich wszystkich najgorsza. Czynienie miłosierdzia jest jak morderstwo. Łzy to największy towar eksportowy ludzkiego ciała”.

Znana jest już okładka płyty i tracklista We Are Chaos:

  1. Red Black And Blue
  2. We Are Chaos
  3. Don’t Chase The Dead
  4. Paint You With My Love
  5. Half-Way & One Step Forward
  6. Infinite Darkness
  7. Perfume
  8. Keep My Head Together
  9. Solve Coagula
  10. Broken Needle

Premiera albumu zaplanowana jest na 11 września 2020 roku.