Nowy album Beyoncé już dziś – posłuchajcie singla „ALREADY”

Fot. https://www.facebook.com/beyonce

Beyoncé powraca z pierwszym od 4 lat solowym krążkiem studyjnym! Jednak tak jak w przypadku Lemonade, Black Is King będzie miał formę albumu wizualnego. Premiera już dziś!

Królowa powraca

Knowles podzieliła się pierwszymi informacjami na temat jej nowego albumu pod koniec czerwca. Wiadomość o Black Is King po raz pierwszy opublikowała na swoim profilu w serwisie Instagram. Napisała jak długo pracowała nad produkcją i montażem strony audio, jak i tej wizualnej. Oprócz tego, wyjaśniła fanom skąd wziął się pomysł stworzenia nowego albumu:

Oryginalnie [film] został stworzony jako część uzupełniająca do soundtracku Lion King: The Gift i miał celebrować różnorodność i piękno czarnego rodu

Album wizualny

Beyoncé wykorzystała koncepcję wizualnego albumu w swoim ostatnim krążku Lemonade, świetnie przyjętym przez publikę i krytyków. Możliwe, że taka forma pasuje jej w przypadku płyt konceptualnych – takich, których utwory (głównie warstwa tekstowa) pisane są w konkretnym temacie. Z postu na Instagramie Beyoncé wynika, że Black Is King również zostanie wydane jako album konceptualny z towarzyszącym mu filmem. Do tej pory artystka podzieliła się utworem Black Parade, oraz klipem do piosenki ALREADY, który możecie zobaczyć poniżej:

 

Artystyczny lew

Beyoncé rozpoczęła swoją karierę w latach 90. jako liderka trio Destiny’s Child, z którym odniosła wielki sukces komercyjny. Na początku wieku rozpoczęła również karierę solową – zadebiutowała płytą Dangerously In Love w roku 2003. Właśnie z tej płyty pochodzi jeden z największych hitów Knowles, Crazy In Love. Za swoje dokonania artystyczne i filantropijne została uhonorowana 418 razy, co czyni ją jedną z najczęściej nagradzanych artystek wszech czasów. Oprócz kariery muzycznej, Beyoncé spełnia się również jako aktorka, występując w takich filmach jak Dreamgirls i nowej adaptacji Króla Lwa. Od samego początku jej kariery po dziś, Beyoncé nie zamierza zwalniać tempa.

Gdzie obejrzeć/posłuchać?

Niestety film będzie dostępny ekskluzywnie na Disney+. Nie oznacza to jednak, że nie będzie okazji do przesłuchania albumu – pojawi się on we wszystkich dużych serwisach streamingowych.