Jinjer powracają!

Jinjer powracają! Grupa nie zwalnia tempa i publikuje nowy teledysk. Który utwór doczekał się swojego obrazu?

Kilka słów o Jinjer

Mimo iż Jinjer ma za sobą raptem kilkanaście lat działalności, już teraz mówi się o nich jako o przyszłych legendach. Ich pozycja na międzynarodowej scenie jest bardzo mocna i ciężko się dziwić – ten zespół ciężko pracował, by być tu, gdzie jest teraz. Wydali 4 płyty – Inhale, Don’t Breathe, Cloud Factory, King Of Everything oraz Macro. W międzyczasie pojawiła się również EPka Micro, która również miała spore znaczenie dla tej formacji. Jinjer w swojej twórczości inspirują się takimi zespołami, jak Gojira, Lamb Of God, Opeth czy Pantera. Są stawiani w jednym rzędzie z takimi kapelami, jak Infected Rain, Arch Enemy czy The Agonist.

Pomimo pandemii i zawieszonego koncertowania Jinjer nadal promują swój najnowszy krążek – Macro, który miał swoją premierę jesienią 2019 roku. Do tej pory album promowały single Judgement (&Punishment), Pit Of Consciousness, On The Top oraz Retrospection. Do wszystkich czterech piosenek nakręcono teledyski. Dzisiaj miał swoją premierę klip do kawałka Noah (z ang. Noe).

Tekst Noah to spekulacja, co by było, gdyby Noe nie zabrał zwierząt na arkę i tym samym ich nie ocalił. Jinjer tym klipem nawiązują do ówczesnej sytuacji, w jakiej znalazł się cały świat – nasza rzeczywistość została wywrócona do góry nogami, a przyszłość jest bardzo niepewna. Przesłanie Jinjer dla fanów jest bardzo optymistyczne: ludzkość przetrwa, tak jak to robiła na przestrzeni minionych tysiącleci. My, ludzie, wyjdziemy z tego silniejsi, niż wcześniej i z większym poczuciem, kim naprawdę jesteśmy.

Nie jest to pierwsza piosenka Jinjer, która porusza trudne tematy. Innym przykładem jest Dreadful Moments z EPki Micro, który opowiada o przemocy wobec dziecka, albo When Two Empires Collide, który jest historią o wojnie.

Jinjer w Polsce

W tym roku Jinjer mieli zagrać na Pol’and’Rocku (31 lipca) oraz w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie jako support Slipknota (3 sierpnia). Pol’and’Rock został odwołany, a Slipknot przełożył tegoroczną trasę na przyszły rok. Nie jest jeszcze znana nowa data polskiego koncertu.