Janelle Monáe na Glastronbury 2019!

Janelle Monae na Glastonbury
fot. materiały prasowe

Największy festiwal w Europie ogłosił kolejnego artystę! Jest nim Janelle Monáe, która została headlinerką sceny West Holts.

Koncert Janelle Monáe został ogłoszony podczas programu BBC 6 Music Breakfast, przez Emily Eavis. Dołączy do grona Stormzyego oraz Kylie Minouge.

Janelle Monáe na Glastronbury 2018!

Ta Amerykańska wokalistka pochodzi z Kansas City. Ma na swoim koncie 3 albumy – The ArchAndroid z roku 2010, The Electric Lady z 2013, oraz najnowszy, zeszłoroczny Dirty ComputerJest producentką i współzałożycielką wytwórni The Wondaland Arts Society. Oprócz tego grała w filmach takich jak Moonlight czy Ukryte działania. Tworzy muzykę z pogranicza soulu, jazzu, R&B, hip hopu i punku. Ma na swoim koncie nominacje do nagrody Grammy z 2009. W tym roku, jej ostatni album Dirty Computer dostał nominację Grammy jako Najlepszy Album 2018. Jej praca oraz płyta została w 2018 bardzo doceniona – ciężko znaleźć rocznego podsumowania najlepszych utworów czy albymów bez Janelle Monae. Opócz Glastonbury, została już ogłoszona jako jedna z wielu artystów występujących na tegorocznej Coachelli.

Glastonbury 2018

Co parę lat organizatorzy festiwalu robią rok przerwy. To właśnie w 2017 najsłynniejszy festiwal w Europie miał urlop. Skutek? Gdy pojawiły się bilety na tegoroczną edycję, wyprzedały się w 35 min. Internet przepełnił się informacjami od zdruzgotanych i wściekłych fanów, którzy nie zdążyli zakupić karnetu na Glastonbury 2018. Ale nie martwcie się! Druga pula biletów ma zostać wypuszczona do sprzedaży w kwietniu.

Janelle Monae na Glastonbury

Nie tylko muzyka

Glastonbury to festiwal sztuki – muzyki, teatru, książek, kabaretów. Festiwalowicze mają okazję nie tylko posłuchać swoich ulubionych artystów na żywo, ale również zobaczyć przedstawienia, improwizacje, poznać swoich ulubionych pisarzy. Organizatorzy nie zawężają go do tylko jednego gatunku muzycznego. Tak jak powiedział założyciel Headliner powinien być najlepszym artystą – nie ważne czy jest raperem, gwiazdą rocka czy piosenkarzem pop. Gatunek jest nieistotny – liczy się to, kto stworzy najlepsze show i wystąpi na żywo na wysokim poziomie. Jeśli spojrzymy na poprzednie lata – ma rację. Występy Beyonce, Eda Sheerana i Coldplay odbywały się razem z The Cure, Muse, Disclosure i Kanye Westem. Rozpiętość gatunkowa jest gwarantowana.

Na co idą pieniądze z biletów na Coachellę? Środowisko LGBT+ bojkotuje festiwal