Coachella 2019 – poznaliśmy line-up festiwalu

Coachella 2019

Coachella to jeden z najbardziej rozpoznawalnych festiwali muzycznych na świecie. Przez lata wyrobili sobie ogromną renomę za sprawą koncertów wielkich gwiazd oraz najważniejszych debiutantów. Poznaliśmy właśnie line-up tegorocznych edycji.

Coachella 2019 – terminy i bilety

Od kilku lat festiwal Coachella odbywa się w dwa kwietniowe weekedny. Podobnie będzie w przypadku edycji 2019, która odbędzie się w dniach 12-14 oraz 19-21 kwietnia. Miejsce po raz kolejny pozostaje bez zmian – Pustynia Colorado, Empire Polo Club, Indio, Kalifornia. Zdobycie karnetów na festiwal jest wyjątkowo trudne. Sprzedaż wejściówek startuje 4 stycznia na stronie internetowej festiwalu.

Coachella zawsze największe gwiazdy muzyki

Na kalifornijskiej imprezie zawsze otrzymywaliśmy największe gwiazdy światowej muzyki. Od lat dominowały klimaty rockowe, alternatywne i hip-hopowe. W ostatnich latach organizatorzy coraz częściej zapraszają gwiazdy muzyki pop, czego przykładem były headlinerskie sloty zajmowane przez Beyonce, The Weeknd czy Lady Gaga na przestrzeni kilku ostatnich edycji. Nie inaczej będzie w tym roku, gdyż jedną z głównych gwiazd Coachella Valley Music and Arts Festival będzie Ariana Grande. Pozostałymi headlinerami festiwalu będą Childish Gambino oraz Tame Impala. Chyba szczególnie mocno zaskoczyła wysoka pozycja na plakacie zespołu dowodzonego przez Kevina Parkera. Oczywiście jest to zespół niesamowity, który do tej pory nagrywał same rewelacyjne albumy, ale wydawać by się mogło, że wartość marketingowa zespołu jest jeszcze relatywnie niska. Jesteśmy ciekawi jak brzmieć będzie album, który wyjdzie w tym roku oraz jak spisze się Tame Impala w roli headlinera Coachelli.

Coachella 2019
pełen plakat festiwalu Coachella 2019
Coachella to nie tylko największe gwiazdy

Nie ma co ukrywać, to właśnie headlinerzy są motorem napędowym sprzedaży karnetów na festiwale. Nie inaczej jest w przypadku największego festiwalu w USA, choć ten podobnie jak Glastonbury wyprzedałby się nawet bez ogłoszenia choćby jednego artysty. W tym roku w po za headlinerami zagrają m.in. rewelacyjna Solange, autorka jednej z najlepszych płyt 2018Janelle Monae, Weezer, Charlotte Gainsbourg oraz mający równie wspaniałe wydawnictwa wydane w zeszłym roku – Anderson .Paak oraz Kacey Musgraves. Standardowo po za wielkimi koncertami na festiwalu nie zabraknie sztuki, która jest nierozłącznym elementem imprezy odbywającej się na kalifornijskiej pustyni Colorado.

Mały nie znaczy gorszy – najciekawsi artyści z niższych pozycji na plakacie

Po za największymi gwiazdami festiwalu, należy spojrzeć na niższe rejony plakatu imprezy. Tegoroczna edycja posiada kilka muzycznych smaczków, które warto przesłuchać. Oto kilku mniej znanych artystów, którzy zagrają na tegorocznej Coachelli, a których szczególnie polecamy.

Kero Kero Bonito
Let’s Eat Grandma
Ross From Friends
Superorganism
Little Simz
Iceage

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o