James Hetfield wyszedł z odwyku

James Hetfield
Metallica (21.08.2019) PGE Narodowy | fot. Karolina Kiraga

Pod koniec września ubiegłego roku, fani zespołu Metallica otrzymali smutną wiadomość. Zespół musiał odwołać część swojej trasy koncertowej, ponieważ jego leader trafił na terapię odwykową. Cztery miesiące później James Hetfield opuszcza ośrodek i od razu wraca do pracy.

Ta wiadomość była niczym grom z jasnego nieba. Nikt się jej nie spodziewał, bo przecież wszystko szło świetnie. Metallica była w trasie. Grała wyprzedane koncerty i zgarniała za nie świetne recenzje. Powtórzyła nawet sukces sprzed lat, dając fenomenalny występ z orkiestrą symfoniczną. Dobrą passę przerwała dopiero niepokojąca wiadomość o nawrocie choroby alkoholowej, na którą cierpi James Hetfield. Jego stan był na tyle poważny, że musiał podjąć leczenie w klinice, a zespół odwołał dalszą część trasy koncertowej. Od tego czasu Papa Het zapadł się jak kamień w wodę. Nie było wiadomo kiedy wyjdzie, ani kiedy (a nawet czy) wróci do działalności publicznej. Na szczęście nowe wieści z obozu Metalliki napawają optymizmem. Władca marionetek wrócił i nie zamierza tracić więcej czasu.

Jest dobrze

Nie mamy żadnych informacji na temat stanu zdrowia Jamesa Hetfielda, ale musi być dobrze, skoro muzyk ma tyle ambitnych planów. Jeszcze w tym miesiącu, a dokładnie 30 stycznia, zamierza otworzyć wystawę starych samochodów. Pokaż tam również, dziesięć własnych eksponatów. Całe wydarzenie związane jest z książką Reclaimed Rust: The Four Wheeled Creations of James Hetfield, którą sam napisałPowszechnie wiadomo, że Hetfield jest wielkim fanem motoryzacji i od lat zbiera stare samochody. W książce zaprezentuje swoją kolekcję i opowie o pracy nad pojazdami. Premiera jest zaplanowana na 5 maja 2020.

Ten potwór żyje

Gdy Metallica poinformowała o odwyku Jamesa Hetfielda, fani zaczęli zastanawiać się co dalej z zespołem i w napięciu czekali na jakiekolwiek wieści. Mogą odetchnąć ze spokojem, bo ten potwór nadal żyje. Ogłosił już nawet daty koncertów w Ameryce Południowej i w Stanach Zjednoczonych. Powrót na trasę rozpoczną w San Francisco 28 marca 2020, koncertem charytatywnym. Podobno to dopiero początek, a kolejne daty będą dodawane. Wygląda więc na to, że po krótkim postoju, pociąg zwany Metalliką mknie dalej!

Ameryka Południowa

15 kwietnia Santiago, Chile

18 kwietnia Buenos Aires, Argentyna

21 kwietnia Porto Alegre, Brazylia

23 kwietnia Curitiba, Brazylia

25 kwietnia Sao Paulo, Brazylia

27 kwietnia Belo Horizonte Brazylia

Stany Zjednoczone

1 i 3 maja Chartlotte, NC

8 i 10 maja Daytona Beach, FL

15 i 17 maja Columbus, Oh

18 i 20 września Louisville, KY

26 września Nowy York, NC

9 i 11 października Sacramento, Ca