Akali doczeka się kolejnych zmian

Kolejne zmiany Akali

Akali to jeden z tych bohaterów, których ciężko jest odpowiednio zbalansować. Jej liczne doskoki, odskoki, niewidzialność i leczenie sprawiają, że albo będzie za mocna, albo za słaba. W patchu 10.3, który jest zaplanowany na 5. lutego, Riot jednak zdecydował się mocno ją osłabić.

Odkąd Akali przeszła rework, zdania społeczności są podzielone. Jedni uważają, że jest za silna, inni, że na odwrót. W zasadzie odkąd zmieniona bohaterka pojawiła się na Summoner’s Rifcie przeszła wiele gruntownych zmian osłabiających. Najpierw usunięto jej ogłuszenie na pierwszym ultimate, później pozbawiono leczenia. Jednak to mało zmieniło. Wachlarz umiejętności jaki posiada Skryta Zabójczyni jest bardzo silny i trudno cokolwiek z tym zrobić.

Bycie jednym z członków ekipy balansującej w Riot Games nie jest proste. Ciągłe narzekanie graczy na pewno w tym nie pomaga. Mimo to pracownicy spróbowali. Na pierwszy rzut oka zmiany wydają się ciekawe, jednak jak je przeanalizujemy to mogą tak naprawdę zabić bohaterkę. Akali będzie mogła zostać odkryta w swojej chmurze, która nie będzie dawała jej już prędkości ruchu. Co więcej, umiejętność ostateczna nie będzie już skillshotem, a umiejętnością mierzoną, przez co bohaterka nie będzie mogła jej użyć defensywnie.

Szczegółowe zapowiedziane zmiany:

 • W:
  • NOWOŚĆ: Kiedy na Akali zostanie nałożone unieruchomienie, będzie widoczna, aż efekt nie minie
  • 20/25/30/35/40% prędkości ruchu w dymie, zmienione na: 30/35/40/45/50% prędkości ruchu na dwie sekundy po użyciu umiejętności (W).
 • R:
  • R1: Akali będzie musiała namierzyć bohatera, aby użyć superumiejętności
  • R1 zasięg namierzania: 625
  • R1 zasięg skoku: 625-675 zależne od odległości od przeciwnika
  • R2 prędkość skoku: zmieniona z 3000 na 1900.

Według społeczności, zmiany całkowicie uśmiercą bohaterkę. Nie wiadomo jednak czy twórcy League of Legends wprowadzą te zmiany, czy jednak posłuchają graczy. Najłatwiej by było po prostu wrócić do starej wersji Akali, która była łatwa do zrozumienia, a jednocześnie trudna mechanicznie. A wy co myślicie na temat planowanych zmian?

Nowa, kieszonkowa gra Punto już dostępna w sklepach

Nowa, kieszonkowa gra Punto już dostępna w sklepach