Nowa, kieszonkowa gra Punto już dostępna w sklepach

Punto
źródło: materiały prasowe

Punto swoją premierę miało 15 stycznia. Już dzisiaj można nabyć grę w sklepach internetowych i stacjonarnych. Nowość od Rebel.pl zaskakuje swoim miniaturowym rozmiarem.

Gra Punto zawiera 4 talie w 4 różnych kolorach. W każdej z nich znajdują się karty z kropkami (od 1 do 9). Uczestnicy tasują swoje talie, a następnie umieszczają je zakryte przed sobą. W każdej rundzie bierzemy wierzchnią kartę z talii i zagrywamy ją na polu gry – w kwadracie 6×6. Karty możemy umieszczać na wolnych polach lub na innych kartach, pod warunkiem, że na dokładanym kartoniku znajduje się więcej kropek. Naszym celem jest ułożenie w rzędzie 5 własnych kart.

Punto
źródło: materiały prasowe

Towarzyska gra Punto bazuje na klasycznych grach karcianych oraz gry w kółko i krzyżyk.  Karty zamknięte w miniaturowej puszce, zmieszczą się absolutnie w każdej kieszeni. Rozgrywka przeznaczona jest dla 2-4 graczy, a jej czas to około 20 minut. Cena gry to około 25 zł, a więc porównywalnie do kart Uno.

Punto
źródło: materiały prasowe

Zasady gry są proste, dlatego mogą sprawdzić się w każdym towarzystwie. Ale Punto nie należy do banalnych karcianek. Wbrew pozorom rozgrywki potrafią być wymagające!

 A więc…po kropkach do zwycięstwa!