Najciekawsze nowości literackie

Najciekawsze nowości literackie
www.pxfuel.com/en/free-photo-xxdbw

Rok 2020 dopiero się zaczął, a my prezentujemy wam najciekawsze nowości literackie, które tylko czekają aż postawimy je na półkach. Wśród nich nie brakuje opowieści z dreszczykiem, historii miłosnych czy podróży do przeszłości. Bez wątpienia jest w czym wybierać. Jakie pozycje książkowe zasługują na naszą szczególną uwagę?

Maybe Now – Colleen Hoover (Otwarte)

Hoover powraca z kontynuacją bestsellerowej powieści Maybe Someday. Mimo, że Ridge tworzy szczęśliwy związek z Sidney, dalej utrzymuje kontakt ze swoją byłą – Maggie. Chora na mukowiscydozę dziewczyna zamierza zrealizować listę rzeczy, które chce zrobić przed śmiercią. Obiecuje sobie również, że już nigdy się nie zakocha, ale jak to we wszystkich romantycznych historiach bywa, los postanawia pokrzyżować jej plany. Książka zawiera również krótkie opowiadanie Maybe Not o studencie, którego codzienność zostaje zakłócona, przez pojawienie się nowej współlokatorki o wyjątkowo ciętym języku.

Zwolnij wreszcie. Jak odnaleźć spokój w świecie, który nigdy się nie zatrzymuje – Heanim Sunim (Znak)

Czy w dwudziestym pierwszym wieku da się nie zwariować? Jak przestać przejmować się drobnostkami? Odpowiedzi na te pytania czekają w poradniku buddyjskiego mnicha, który pomógł już wielu czytelnikom na całym świecie. Co ciekawe, książka sprzedała się w nakładzie ponad trzech milionów egzemplarzy.

Podróż Cilki – Heather Morris (Marginesy)

Kontynuacja głośnego Tatuażysty z Auschwitz. Historia Cilki, której uroda okazuje się zarówno ratunkiem, jak i największym przekleństwem. Młoda dziewczyna musi zmierzyć się z życiem w sowieckim łagrze, gdzie śmierć jest chlebem powszednim. Jeśli wstrząsnęła wami pierwsza część, z tą również warto się zapoznać.

O krok za dalekoHarlan Coben (Albatros)

Wielbiciele kryminałów mogą sięgnąć po nową książkę Cobena, którego chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Paige, córka Simona Greena, przepada jak kamień w wodę. Zdesperowany ojciec szuka jej od miesięcy, a kiedy w końcu trafia na ślad dziewczyny, na przeszkodzie staje mu jej chłopak Aaron. Kilka miesięcy później zostaje znaleziony martwy. W głowie Simona rodzi się coraz więcej pytań: w co tak naprawdę wplątała się jego córka i czy to ona odpowiedzialna jest za morderstwo?

Schronisko dla ludzi – Wojciech Szlęzak (Lira)

Kolejna historia z dreszczykiem, tym razem od polskiego autora. Pod dachem pozornie przytulnego schroniska w Beskidach, sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli. Do czego doprowadzi spotkanie szóstki osób, które na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego? I czy po tej lekturze schroniska górskie w Beskidzie Żywieckim dalej będą cieszyć się zainteresowaniem turystów?

Wege – Jamie Oliver (Insignis)

… bo nie samymi powieściami człowiek żyje. Tym razem coś idealnego dla wegan. Jeden z najpopularniejszych autorów książek kucharskich oferuje nam zbiór przepisów na oryginalne dania warzywne, które cieszą zarówno podniebienie, jak i oczy. Wedle opisu są dość proste w wykonaniu, ale jak sytuacja wygląda w praktyce? Trzeba przekonać się o tym samemu!

Światło w środku nocy – Jojo Moyes (Między słowami)

Autorka kultowego Zanim się pojawiłeś zabiera nas w podróż w czasie i przenosi do roku 1937. Światło w środku nocy to historia o przyjaźni, miłości do książek i pełnych determinacji kobietach, które nie boją się walczyć o swoje prawa. Z pewnością zagości na półkach miłośników obyczajówek.

Pokój motyli – Lucinda Riley (Albatros)

Lata młodości Posy Montague były istną sielanką. Dorastała w przytulnym hrabstwie Suffolk, gdzie beztrosko łapała z ojcem motyle i doczekała się własnych dzieci. Teraz Posy ma siedemdziesiąt lat, zmaga się z problemami synów i musi sprzedać ukochane, rodzinne domostwo. Dodatkowo na swojej drodze spotyka człowieka, który kilkadziesiąt lat temu złamał jej serce. Wzruszająca opowieść o stracie z mroczną tajemnicą w tle.

Najciekawsze nowości literackie

Wśród nowości na rynku wydawniczym, każdy znajdzie coś dla siebie. Książki idealnie sprawdzą się na zimowe wieczory i pozwolą oderwać się od rzeczywistości.  A co najważniejsze, w przeciwieństwie do pogody za oknem, niejedna z nich na pewno przyniesie nam dużo ciepła.