Sequel The Order 1886 zmierza na PlayStation 5 i Xbox Series X?

The Order 1886

Na forum NeoGAF pojawiła się plotka mówiąca o tym, że kontynuacja The Order 1886 zmierza na PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Użytkownik forum NeoGAF o pseudonimie OsirisBlack widział podobno zwiastun produkcji.

Od czasu premiery pierwszej części The Order 1886 minęło już prawie pięć lat. Przygodowa gra akcji osadzona w alternatywnej wersji epoki wiktoriańskiej spotkała się z chłodnym przyjęciem zarówno krytyków jak i graczy. Grze oberwało się m.in za zbyt krótką i prostacką rozgrywkę, której nie maskowała nawet znakomita oprawa graficzna. Pomimo krytyki twórcy produkcji, studio Ready at Dawn najwyraźniej nie zamierzają porzucić swojego uniwersum. Już w maju zeszłego roku ogłosili, że pracują nad tytułem AAA przeznaczonym na konsole nowej generacji, choć do tej pory nie zdradzili żadnych szczegółów.

Więcej światła na ów tajemniczy projekt rzucił ostatnio użytkownik forum NeoGAF OsirisBlack, który już wcześniej dał się poznać jako wiarygodny informator, zdradzając informacje na temat PlayStation 4 PRO na długo przed jej zapowiedzią. Tym razem jego wpis odnosi się do zwiastuna sequela The Order 1886, który podobno widział.

Film przedstawiał walkę mężczyzny (prawdopodobnie dobrze znanego z pierwszej części) z wielorękim, żółtookim potworem. Jakkolwiek informator nie napisał wprost, że mowa o sequelu The Order 1886, jasno dał do zrozumienia, że właśnie o nim mowa. Co ciekawe, w przeciwieństwie do pierwszej części, która była tytułem ekskluzywnym na PlayStation 4, kontynuacja ma ukazać się na oba next-geny, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Możliwe, że wkrótce przekonamy się, czy ta plotka jest prawdziwa. Najprawdopodobniej już w lutym Sony ujawni szczegóły na temat PlayStation 5 oraz tytułów ekskluzywnych w trakcie imprezy PlayStation Meeting.

Metro Redux już wkrótce na Nintendo Switch!

Metro Redux już wkrótce na Nintendo Switch!