Larian udostępniło teaser Baldur’s Gate 3. Nowe informacje już w lutym?

Baldur's Gate 3

Studio Larian, pracujące nad Baldur’s Gate 3 opublikowało krótki teaser swojego dzieła. Wynika z niego, że 27 lutego poznamy nowe szczegóły na temat nadchodzącego erpega.

Od ogłoszenia prac nad trzecią częścią kultowej serii Baldurs Gate minęło pół roku. Od tego czasu nie otrzymaliśmy zbyt wielu informacji w tym temacie. Wygląda jednak na to, że wkrótce się to zmieni. Studio Larian udostępniło na swoim Twitterze teaser Baldur’s Gate 3.

Na niespełna 30-sekundowym materiale widzimy urywki z procesu produkcyjnego gry, m.in. sesji montion capture, zaś pod koniec pojawia się data 27 lutego 2020 roku. Właśnie wtedy w Bostonie wystartuje impreza Pax West. Możemy więc założyć, że w jej trakcie twórcy ujawnią więcej szczegółów na temat swojego dzieła.

Przypomnijmy, że Baldur’s Gate 3 zapowiadany jest jako największy i najambitniejszy projekt w dorobku studia Larian, który ma wyznaczyć nowe standardy w gatunku cRPG. Gra zaoferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i rozbudowany moduł multiplayer. O fabule nie wiemy nic ponad to, że ma ona w jakimś stopniu nawiązywać do kampanii do piątej edycji klasycznego Dungeons & Dragons, czyli Descent into Avernus. Tytuł ma zadebiutować w bliżej nieokreślonej przyszłości na komputerach osobistych oraz platformie Google Stadia. Wersje na konsole obecnej lub przyszłej generacji nie zostały potwierdzone.

Kingpin Reloaded oficjalnie zapowiedziany

Kingpin Reloaded oficjalnie zapowiedziany