Halsey i jej maniakalny album

halsey
youtube.com

Artystka zabiera nas w zaskakującą podróż po swoim życiu.

Halsey zdecydowanie należy do najbardziej otwartych artystek. Od czasów nastoletnich eksperymentuje z muzyką. Dwie wydane dotąd przez artystkę płyty Badlands, wydana w 2015 roku, i Hopeless Fountain Kingdom, wydana w 2017, pokryły się platyną. I od tego czasu piosenkarka nie zwolniła tempa.

Piosenki, które dobrze już znamy

Przed premierą najnowszego wydania, Halsey wydała bardzo dużo singli. Jedną z piosenek jest Without Me. Utwór wydany jeszcze w 2018 roku, znalazł się na pierwszym miejscu w USA i utrzymał się przez cały rok na listach przebojów. Na youtube i spotify piosenka ma ponad miliard odsłuchań!

Pozostałymi singlami, które znalazły się na płycie są Graveyard, Clementine, SUGA`s Interlude, Finally/Beautiful Stranger i You should be sad.

halsey
instagram.com/iamhalsey

Pozytywny misz-masz

Na krążku Halsey znajdziemy mnóstwo gatunków muzycznych. Piosenkarka łączy tandetny pop-rock z elementami country i R&B. Szybkie, rytmiczne kawałki na przykład Still Learning  czy Without You przeplatają się z nostalgicznymi utworami, takimi jak Clementine.

Na płycie znalazła się również kolaboracja z koreańskim zespołem BTS. Artystka współpracowała już z nimi rok temu przy piosence Boy With Luv.

Rozliczenie się z przeszłością

Każdy utwór opowiada jakąś historię. Piosenkę otwierającą – Ashley – artystka dedykuje sobie, gdyż jest to jej prawdziwe imię. Wokalistka poddaje w rozważania temat sławy. W Clementine, stwierdza, że tak na prawdę nikogo nie potrzebuje, a w 3 AM przywołuje wspomnienia z Red Hot Chili Pepers. Killing Boys opowiada o…zdewastowaniu ferrari a w Still learning zdradza nam, że jeszcze siebie nie pokochała. I Hate Everybody to ewidentna próba zwrócenia na siebie uwagi, natomiast Graveyard opisuje co może się stać, jeśli podążymy za miłością zbyt daleko. Na płycie znajdują się trzy Interludes – jeden z Sugą z zespołu BTS, drugi z Dominiciem Fikiem oraz trzeci z Alanis Morissette.

Tracklista:

 1. Ashley
 2. clementine
 3. Graveyard
 4. You should be sad
 5. Forever … (is a long time)
 6. Dominic’s Interlude by Halsey & Dominic Fike
 7. I HATE EVERYBODY 
 8. 3am 
 9. Without Me 
 10. Finally // beautiful stranger
 11. Alanis’ Interlude by Halsey & Alanis Morissette 
 12. ​killing boys 
 13. SUGA’s Interlude by Halsey, SUGA & BTS 
 14. More 
 15. Still Learning 
 16. 929