Interpol zapowiada nowy album

Interpol fot. materiały prasowe

Amerykańska formacja Interpol wydaje swój szósty studyjny album. Krążek nosi tytuł Marauder, a premiera zapowiedziana jest na 24 sierpnia 2018 roku. Singlem promującym wydawnictwo jest The Rover, który doczekał się teledysku. Za reżyserię klipu odpowiada Gerardo Naranjo, a główną rolę zagrał Ebon Moss-Bachrach gwiazdor serialu Marvel’s Punisher, znajdujący się na platformie VOD Netflix.

Marauder

Producentem albumu jest Dave Fridmann, znany ze współpracy z The Flaming Lips, OK Go, Mogwai, MGMT, The Vaccines czy Tame Impala. Płyta została zarejestrowana w Tarbox Road Studio, a sesje nagraniowe trwały od  6 grudnia 2017 do 18 kwietnia 2018.

W komunikacie prasowym, frontman Paul Banks powiedział:

Marauder jest częścią mnie. To facet, który traci przyjaźnie i robi zwariowane gówno. Dużo mnie nauczył, ale jest to rodzaj osoby, która najlepiej jeśli pozostanie w piosence. W pewnym sensie ten album jest jak nadanie mu imienia i położenie go w łóżku. To płyta, która pozwoliła mi na mówić o prawdziwych rzeczach, które mi się przytrafiły, jest ekscytująca i sugestywna… Myślę, że w przeszłości zawsze czułem, że autobiografia jest dla mnie zbyt małym tematem. Czuję, że teraz jestem w stanie idealizować część mojego własnego życia.

Interpol - Marauder
fot. materiały prasowe

01 If You Really Love Nothing
02 The Rover
03 Complications
04 Flight of Fancy
05 Stay in Touch
06 Interlude 1
07 Mountain Child
08 NYSMAW
09 Surveillance
10 Number 10
11 Party’s Over
12 Interlude 2
13 It Probably Matters

Interpol

Interpol to amerykański zespół indie rockowy założony w 1997 roku. Grupa pochodzi z dzielnicy Williamsburg w Nowym Jorku, z którym jest nierozłącznie związana. Jest obok The Strokes czy Yeah Yeah Yeahs zaliczana do grupy tworzącej “muzyczną scenę indie Nowego Jorku”. Muzyka zespołu jest często porównywana do twórczości Joy Division, The Chameleons i Kitchens of Distinction. W skład zespołu wchodzą: Paul Banks – śpiew, gitara rytmiczna, teksty; Daniel Kessler – gitara prowadząca, wokal wspierający; Sam Fogarino – perkusja.

Debiutancki album Turn on the Bright Lights z 2002 roku ma już status kultowego i znajduje się niemal w każdym podsumowaniu najlepszch płyt XXI wieku. Jednak największe hity zespołu, takie jak Slow Hands, Evil czy Not Even Jail usłyszymy na Antics, wydanym w 2004 roku.

2018 Marauder Tour

Trio zagrało do tej pory trzy koncerty w Polsce. W 2011 roku zespół pojawił się na krakowskim Coke Live Music Festival. W Gdyni, na festiwalu Open’er Interpol zagrał dwa razy – w 2008 roku oraz 2 lipca 2014 roku. Tej jesieni Amerykanie zagrają kilka koncertów w Europie. Na ten moment brak ogłoszonego koncertu w Polsce. Mamy nadzieję, że szybko się to zmieni.

14.11 Londyn, Royal Albert Hall
15.11 Londyn, Royal Albert Hall
16.11 Manchester, O2 Apollo
18.11 Dublin, Olympia Theatre
19.11 Dublin, Olympia Theatre
23.11 Hamburg, Mehr!-Theater
24.11 Kopenhaga, TAP1
25.11 Berlin, Tempodrom
27.11 Utrecht, Tivoli Vredenburg
28.11 Bruksela, Forest National
29.11 Paryż, Salle Pleyel